Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Renault Clio’nun ikizi: Yeni Mitsubishi Colt tanıtıldı!

Renault Clio’nun ikizi: Yeni Mitsubishi Colt tanıtıldı!

ateshaber ateshaber -
25 0

Renault Clio ile aynı fabrikada yani Bursa’da üretilecek olan Mitsubishi Colt tanıtıldı. Marka mühendisliği anlaşması ile üretilecek olan Colt birçok yönden Clio ile aynı genleri taşıyor. Peki yeni Mitsubishi Colt hangi özellikleri kullanıcılarına sunuyor? İşte Mitsubishi Colt ile ilgili detaylar…

Marka mühendisliği ile 2 üvey kardeş: Colt ve Clio!

Fransız Renault markasının çok uzun zamandır Bursa Oyak Renault fabrikasında ürettiği Clio’nun üvey kardeşiyle tanışmak ister misiniz? İşte karşınızda Mitsubishi Colt. Marka mühendisliği ortaklığı ile üretilen Mitsubishi Colt birçok yönden Clio ile aynı DNA’ya sahip. Otomobiller neredeyse tıpatıp aynı.

Ön taraftan başlamamız gerekirse yeni Clio’da da yer alan kaplan dişi led gündüz farlarına Mistubishi Colt’ta sahip. Ön tampon yapıları birbirine çok benzeyen iki araçtan Colt’un biraz daha sakin bir panjur tasarımına sahip olduğu söylemeliyiz. Colt’un ızgarasının tam ortasında ise kocaman bir Mitsubishi logosu yer alıyor.

Aracı sağ ve sol yan profilden izlersek bizlere direkt bir Clio göz kırpıyor diyebiliriz. Marka otomobilin sağ ve sol yanlarında tasarım değişikliğine gitmemiş. Yani Clio kapıları Colt’a, Colt kapıları Clio’ya takılabilecek. Aracın arka tarafına gelirsek kocaman bir Mitsubishi yazısı yer alıyor. Son dönemlerde trend olan marka veya model yazısını arkaya hizalama geleneği Colt’ta direkt fabrika çıkışı olarak yer alıyor. Ayrıca Colt’ta Clio gibi şeffaf stop lambası tasarımına sahip.

İç mekandaysa neredeyse hiç değişiklik yok. Clio’da yer alan konsolun tamamen aynısı Colt modelinde de yer alıyor. Otomobilin iç mekanda Clio’dan tek farkı direksiyon üzerinde yer alan kocaman logosu. Geri kalan her şeyleri birebir aynı.

Yeni Mitsubishi Colt motor seçenekleri!

Yeni Mitsubishi Colt 3 farklı motor seçeneği ile sunulacak. Bunlardan 1.0 turbo benzinli ve 1.0 atmosferik motorlar birebir Clio motorları ile aynı. 1.0 TCE turbo benzinli motor 90 Hp güç üretecek. 1.0 atmosferik motor ise aynı Clio’da olduğu gibi şehir içi kullanıma uygun. Otomobil 66 Hp güç üretecek. Bunların yanında birde 1.6 litre hacimda hibrit bir ünite Colt ile birlikte gelecek. Bu ünite toplamda 141 Hp güç üretecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir