Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Rahmi M. Koç Müzesi’ne ‘İtalya Yıldızı’ nişanı

Rahmi M. Koç Müzesi’ne ‘İtalya Yıldızı’ nişanı

ateshaber ateshaber -
33 0

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin birinci ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, İtalya ile Türkiye ortasındaki kültürel bağları güçlendiren çabalarından dolayı devlet madalyası ile ödüllendirildi.

İtalya Büyükelçiliği’nin İstanbul Beyoğlu’daki rezidansı Venedik Sarayı’nda 9 Mayıs’ta gerçekleşen merasimde, Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Mine Sofuoğlu, “İtalya Yıldızı Nişanı”na layık görüldü ve şövalye unvanı aldı.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi’nin teklifleri ve İtalya Cumhurbaşkanı’nın tensipleri ile iki ülke ortasındaki dostluk bağını kuvvetlendiren şahıslara verilen nişan, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi tarafından takdim edildi.

Mine Sofuoğlu, düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada şövalye olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Sofuoğlu, “Böylesi itibarlı bir nişan ve unvana layık görüldüğüm için Rahmi M. Koç Müzeleri ve şahsım ismine çok gururluyum. Sayın Büyükelçi Giorgio Marrapodi ve sayın İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıyeten 18 yıldır müzelerinde çalışma imkânı bulduğum, kurucumuz sayın Rahmi M. Koç’a da şükranlarımı sunuyorum. İş hayatım boyunca bana kazandırdığı milletlerarası ve global vizyon için kendisine minnettarım” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir