Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kocaeli’de Mavi Bayrak ‘en iyi’ mükafatı getirdi

Kocaeli’de Mavi Bayrak ‘en iyi’ mükafatı getirdi

ateshaber ateshaber -
39 0

KOCAELİ (İGFA) – Uluslararası Etraf Eğitim Vakfı (FEE) tarafından koordine edilen ve Türkiye temsilciliği Türkiye Etraf Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mükafata layık görüldü.

Uluslararası heyet tarafından yapılan kıymetlendirme sonucunda Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci, Bağırganlı, Kerpe, Kumcağız, Miço Koyu Bayanlar, Kovanağzı ve Seyrek Halk Plajları ile Karamürsel ilçesinde bulunan Altınkemer ve Ereğli Kumyalı Halk Plajları olmak üzere 9 plaj 2023 yılı için “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazanırken, Büyükşehir Belediyesi tıpkı vakitte Mavi Bayrak “En Uygun Etraf Eğitim Etkinlikleri” mükafatına de layık görüldü.

Ulusal Heyet tarafından açıklanan ödül, TÜRÇEV tarafından 2023 yılı Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde takdim edilecek.

İKİ YIL ÜST ÜSTTE MÜKAFATA LAYIK GÖRÜLDÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı içerisinde yapmış olduğu etraf eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında Mavi Bayrak Ulusal Heyeti tarafından, Belediye Kategorisinde “En Yeterli Etraf Eğitim ve Bilinçlendirme Etkinlikleri” mükafatı almaya hak kazandı. Bu sene 551 mavi bayraklı plaj içerisinden seçilen Büyükşehir, geçtiğimiz sene tekrar 519 mavi bayraklı plaj ortasından 2021 yılında yürüttüğü etraf eğitim etkinliklerinin kıymetlendirilmesi sonucunda “En Düzgün Etraf Eğitim Etkinlikleri” mükafatı almaya hak kazanan plajlar ve belediyeler ortasında yer almıştı. Seyrek Plajı’nda yapılan Memleketler arası Mavi Bayrak Töreni’nde ödül Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’a takdim edilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir