Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Perakende Günleri’nde ilham veren bir dönüşüm projesi

Perakende Günleri’nde ilham veren bir dönüşüm projesi

ateshaber ateshaber -
32 0

İSTANBUL (İGFA)- Logo Yazılım ve Decathlon Türkiye, hayata geçirdiği Perakende Dönüşüm projesini Perakende Günleri’nde kesim temsilcileriyle paylaştı. Proje kapsamında Decathlon mağazalarındaki tüm iş süreçleri bulutta birleştirilirken, sunulan sürat ve esneklik müşteri memnuniyetini artırıyor.

Sektör profesyonellerinin bir ortaya geldiği Perakende Günleri’nde Logo Yazılım ve Decathlon Türkiye, Perakende Dönüşüm projesini iştirakçilerle paylaştı. Projenin tüm kademelerinin ve getirdiği yararların aktarıldığı panelde; Logo Perakende Tahlilleri Genel Müdürü Arslan Arslan, Decathlon Türkiye CTO’su Hâkim Onan ve Logo Diva RETAIL Yöneticisi Kutadgu Arslan konuşmacı olarak yer aldı.

Logo Yazılım, küresel spor ekipmanları markası Decathlon’un mağazalarındaki kasa, self checkout kasa, taşınabilir kasa ve pazaryeri satışları üzere perakende satış alanlarındaki tüm iş süreçlerini bulutta birleştiriyor. Proje, Decathlon’un ilgili tüm sistemleriyle gerçek vakitli olarak entegre ve uyumlu çalışıyor.

Logo Yazılım’ın Türkiye’de bir birinci olan ve ihtilal yaratan Logo Diva RETAIL Bulut Taşınabilir Satış Uygulaması sayesinde, Decathlon mağazalarındaki kasa satış süreçleri sabit kasalardan bağımsız hale geldi. Uygulama, gelişmiş özellikleriyle bulut üzerinden birçok farklı sürecin gerçek vakitli yönetilmesini sağlayarak Decathlon müşterilerine hayat kolaylaştırıcı bir tecrübe sunuyor. Uygulama, Taşınabilir Kasa ve Self Checkout ile alışverişi sabit kasalardan bağımsız hale getirerek sunduğu sürat ve esneklikle birlikte müşteri memnuniyeti sağlıyor. Uygulama kasada bekleme müddetinde yüzde 50, self checkout özelliği ile kaçan satışta da yüzde 70 azalma sağlıyor ve mağaza ziyaretlerinde 1.3 kat artış olmasına imkan veriyor. Ayrıyeten, gelişmiş kampanya platformu sayesinde tüm satış kanallarında müşteriye özel kampanya ve avantajları geliştirilebiliyor.

BULUT TABANLI PLATFORM

Decathlon Türkiye ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin muvaffakiyet kıssasına dönüştüğünü söz eden Logo Perakende Tahlilleri Genel Müdürü Arslan Arslan, “Teknolojik gelişmeler, her alanda olduğu üzere perakende dalında de müşteri talep ve davranışlarında değişimi beraberinde getiriyor. Dijital dönüşüm bu noktada şirketlerin iş süreçlerini optimize ederek, daha az kaynakla daha verimli işler yapılabilmesine imkan veriyor. Perakende markaları mağazalarında müşterilerine farklı tecrübeler yaşatacak dijital tahliller talep ederken, Logo Yazılım olarak bulut tabanlı bir platform sunmamız avantaj sağlıyor. Geliştirdiğimiz Self Checkout bulut servisimiz ve Logo Diva RETAIL’in bulut gücünü taşıyan Taşınabilir Satış Uygulaması, Decathlon üzere büyük metrekareli mağazalarda süratli ve kullanışlı bir alışveriş tecrübesini mümkün kılıyor. Ağır periyotlarda kasa önündeki beklemeler, kasa bankosuna ek kasa donanımları almaya gerek kalmadan, taşınabilir olarak süratli ve kolaylıkla yönetilebiliyor. Ayrıyeten Logo Diva RETAIL’in yeni kampanya platformu sayesinde, tüm kanallarda müşteriyi tanıyıp özel kampanyalar oluşturulabiliyor” tabirlerini kullandı.

KATMA KIYMETLİ ZAMAN

Sektördeki yeni teknolojik trendleri ve uygulamaları takip ederek, hem dijital hem de fizikî ortamda müşterileriyle buluşturduklarını tabir eden Decathlon Türkiye CTO’su Hâkim Onan, “Müşterilerimize mağazadaki alışverişlerinde eşsiz bir tecrübe sağlarken, spor tutkusuna sahip kadro arkadaşlarımıza da müşterimizle katma pahalı vakit geçirmeleri için daha fazla imkân sağlamayı hedefliyoruz. 2013 yılından bu yana RFID teknolojisini tedarik zincirimizin tüm kademelerine entegre ederek, üretimden satışa ve satış sonrasına kadar kullanan Türkiye’deki birinci firma olduk. Operasyonlarımızda daha yenilikçi ve bulut tabanlı bir yazılıma geçmeyi planladığımızda yolumuz Logo Yazılım ile kesişti. Tüm ödeme sistemlerimizi Logo Diva RETAIL uygulamasına taşırken, bugün mağazalarımızda yer alan Self Checkout Kasa ve Taşınabilir Kasa tahlillerinin temellerini attık. Taşınabilir Kasa teknolojisi, Decathlon’un tüm dünyadaki operasyonlarında sırf Fransa ve Türkiye’de kullanılıyor. Türkiye’de 42 mağazamızın 25 adedine Self Checkout Kasa tahlillerini entegre ederken, bu mağazalarda kasaların ortalama dörtte biri Self Kasa olarak çalışıyor. 2023 yılı sonuna kadar tüm mağazalarımızda bu teknolojiyi yaygınlaştıracağız ve ilerleyen süreçte maksadımız tüm kasalarımızı self kasa konseptine çevirmek olacak” dedi.

Tüm kanallarda müşteriye özel kampanya avantajı

Kasa satış sürecini gerek mağazada gerekse de mağaza dışında, müşterinin bulunduğu yerde tamamlamayı sağlayan Logo Diva RETAIL Taşınabilir Satış Uygulaması, Türkiye’nin önde gelen taşınabilir ödeme platformlarıyla birlikte çalışabiliyor. Bu sayede müşterilere kasa donanımına ve POS aygıtına bağlı kalmadan süratli bir satın alma tecrübesi sunulabiliyor. Uyumlu taşınabilir aygıtlardaki Soft POS platformu aracılığıyla; temassız kredi kartları, TR Karekod ve taşınabilir cüzdanlar ile ödeme alma imkânı sağlıyor. Ayrıyeten Android POS ile Soft Pos’a ek olarak, çipli ve swipe edilebilen kredi kartlarıyla da ödeme alınabiliyor.

Logo Yazılım’ın, perakende markalarının farklı kanallarda (fiziksel mağaza, e-ticaret sitesi, taşınabilir uygulama, toplumsal medya vb.) müşterilerine birleşik bir tecrübe sunmaları için geliştirdiği Logo Diva RETAIL’in yeni kampanya platformunu da, Decathlon Türkiye’nin iş süreçlerine dahil edildi. Bu platformla birlikte Decathlon Türkiye, müşterisini tanıyıp özel kampanya ve avantajlar geliştirebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir