Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MAGAZİN
  4. »
  5. Ozan Orhan: Starlık defteri bizimle kapandı

Ozan Orhan: Starlık defteri bizimle kapandı

ateshaber ateshaber -
25 0

İSTANBUL (İGFA) –Pop müzikte 90’lı yıllara damga vuran Ozan Orhon, Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü Yasemin İlan’a özel açıklamalarıyla şaşırttı.

Geçen sene 4. evliliğini yapan ve müzik bölümüne tekrar dönen Ozan Orhon ‘Hava Buz Gibi’ modülüyle şimdilerde tekrar gündeme geldi.

‘Starlığın akabinde kesimde düşüşe geçtiğinizi fark etmek sizi nasıl bir psikolojiye sürükledi?’ sorusu üzerine Ozan Orhon, “Bundan 14-15 yıl öncesine kadar üzüldüğüm, ağladığım vakitler çok oldu. O kiloları almamın nedeni bu üzüntümdü. Yaşadığım durumu ‘Elvis Sendromu’ olarak isimlendiriyorum tıpkı Elvis Presley’in son vakitlerinde yaptığı üzere o çok kiloları aldığı vakitte olduğu üzere kendimi yemeğe verdim. Bana daima ‘Senin üzere erkek sesi Türkiye’de yok. Bir Tanju Okan vardı bir de sen varsın. Neden bir şey yapmıyorsun’ diye soruyorlar. Bu kelamlar beni çok incitiyor. Ben bir şeyler yapmak istiyorum da olmuyor işte” dedi.

“TARKAN’LA BENİ UZAYLI SANIYORLARDI”

‘Pop müzikte Tarkan, Tayfun ve benden diğer star çıkmadı’ diyen Ozan Orhon, “90’lı yıllarda bize ‘uzaylı bunlar’ diyorlardı. Artık Sefo, Aleyna Tilki ve Ediz çıtayı öbür bir istikamete taşıdı, başarılılar lakin starlık defteri bizimle birlikte kapandı” dedi.

MİCHAEL JACKSON HAVALARI KAYBETTİRDİ

Şöhretin doruğunda olduğu 1994 yılında Atıf Yılmaz’dan gelen sinema teklifini geri çevirdiğini söyleyen Ozan Orhon, “Michael Jackson havalarındaydım, hayatımın fırsatını kaçırdım. Artık keşke Atıf Amca yaşasa da ayaklarına kapansam ‘Ne olur o sineması yap’ diye” dedi.

Mustafa Ceceli ile yeni bir müzik hazırlığında olduğunu söyleyen Orhon, yeni nesili de yakalamak istediğini belirterek, “Yeni kuşak bence müziğimi dinlediklerinde ‘Vay Ozan ağabeye bak yalnızca ‘Ortada kuyu var yandan geç’ demiyormuş’ diyecekler” yorumunda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir