Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Osmangazi’de kurban kesim yerlerinde aralıksız paklık

Osmangazi’de kurban kesim yerlerinde aralıksız paklık

ateshaber ateshaber -
37 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve inançlı bir ortamda yerine getirebilmeleri için ilçe genelindeki bulunan 24 kapalı ve açık pazar alanını kurban kesim yeri olarak düzenledi. Bayramdan günler evvel yapılan hazırlıklar sayesinde vatandaşlar gönül rahatlığı ile kurbanlarını kesme imkanı buldu.

Osmangazi Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü takımları de, etraf kirliliğini önlemek ve yakışıksız imajlara meydan vermemek ismine günün her saatinde özverili bir çalışma yürüttü. Gün içerisinde kesim noktalarını sık sık temizleyen belediye grupları, vatandaşların kurbanlarını kesmesinin akabinde paklık çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürdü. Pazar alanları takımlar tarafından tankerlerden sıkılan tazyikli suyla yıkandı.

Gece boyunca devam eden hummalı çalışma ile kesim yerleri yeni güne hazır hale getirildi.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, kurban ibadeti yerine getirilirken kimsenin ziyan görmemesi ve bayramın en hoş biçimde geçmesi ismine belediye olarak kesintisiz hizmet verdiklerini söyledi. Bilhassa berbat imaj ve kokuların oluşumunu engellemek için etraf paklığı konusunda ağır bir çalışma yürüttüklerini belirten Lider Dündar, “Ekiplerimiz, bayramın birinci gününden itibaren kesim alanlarında kurban atıklarını toplayıp yerleri yıkadı. Yürütülen koordineli çalışma ile vatandaşlarımız bayramını huzur içinde geçiriyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir