Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Onlyfans engeli TV’nizde de dert değil: Apple, VPN desteğini açıkladı!

Onlyfans engeli TV’nizde de dert değil: Apple, VPN desteğini açıkladı!

ateshaber ateshaber -
18 0

Apple’ın kısa bir süre önce gerçekleştirmiş olduğu WWDC23 etkinliği kapsamında, Apple TV cihazları için geliştirilen yeni tvOS sürümü de tanıtıldı. Sonbaharda karşımıza çıkacak tvOS 17 ile beraber, üçüncü taraf VPN ağlarına bağlanmanın mümkün kılınacağı duyuruldu. Zaman zaman çeşitli kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığımız ülkemizde internet erişimini sınırsız hâle getirecek bu yenilik, çok işe yarayacak gibi görünüyor. İşte detaylar

Apple TV’nize dilediğiniz VPN uygulamasını indirebileceksiniz

Kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan tvOS 17 sürümüyle birlikte, üçüncü taraf VPN uygulamaları desteği, kullanıcı deneyimine sunulacak. Böylece kullanıcılar diledikleri zaman tercih ettikleri VPN uygulamasını indirerek Apple TV’lerinde sınırsız bir akış deneyimine sahip olabilecekler. Kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyacak bu önemli yenilik, yapılacak olan güncelleme sonrasında erişilebilir durumda olacak.

Bildiğiniz üzere VPN, internet üzerindeki etkinliğinizi şifreleyen ve tarayıcı isteklerinizi güvenli bir sunucu üzerinden hedef sunucuya ileten özel bir ağdır. İnternet üzerinde anonim olarak gezinebilme ve farklı lokasyonlar üzerinden erişim sağlayabilme olanaklarından ötürü sıklıkla kullanılan VPN uygulamaları, özellikle devletlerin yaptığı kısıtlamaların aşılabilmesi için etkin olarak kullanılıyor. İnternet erişimini kontrol altına almayı amaç edinmiş ülkemizde de VPN kullanımının son derece popüler olduğunu göz önünde bulundurursak Apple’ın bu hamlesinin bizler için de son derece kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizler de Apple’ın bu gelişmesinden memnun kaldınız mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir