Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Numan Kurtulmuş TBMM’ye resmen aday

Numan Kurtulmuş TBMM’ye resmen aday

ateshaber ateshaber -
30 0

ANKARA (İGFA) – TBMM Başkanlığı için adaylık başvurusu yapan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Müracaat sonrasında gazetecilere açıklamada bulundu.

Dün de AK Parti ve MHP kümesinin kendisini TBMM Başkanlığı’na aday gösterdiğini anımsatan Kurtulmuş, meclisi çok kıymetli ve çok güç gündemler beklediğini tabir ederek, “TBMM üzerine düşen sorumluluğu büyük bir hassasiyetle yerine getirecektir, Türkiye’nin ulusal gayelerini gerçekleştirmek için adımları atacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, “Bundan sonra kelam, TBMM’deki çok kıymetli 600 milletvekilindedir.” dedi.

Kurtulmuş’a, AK Parti Küme Lideri Abdullah Güler ve AK Parti Küme başkanvekilleri Hasret Varlıklı, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Abdulhamit Gül, Leyla Şahin Usta ve Bahadır Yenişehirlioğlu eşlik etti.

TBMM Başkanlığı için bugün akşam 24.00’e kadar adayların başvurusu olabilecek. 7 Haziran’da yapılacak oylama sonucunda TBMM 30’uncu yeni lideri seçecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir