Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Mustafa Yalçın Talaslılarla buluştu

Mustafa Yalçın Talaslılarla buluştu

ateshaber ateshaber -
34 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Reşadiye Mahallesinde bulunan kurban pazarına gelen ve birinci olarak kurban satıcılarına güzel işler dileyen Belediye Lideri Mustafa Yalçın daha sonra belediye tarafında özel hazırlanan kurban kesim alanına geçerek kurban ibadetini yerine getiren vatandaşlar da sohbet ederek onların kurban sevincine ortak oldu.

“VATANDAŞA HİZMET, GÖREVİMİZ”

Alanda kısa bir değerlendirmede de bulunan Lider Yalçın, bu yılki Kurban Bayramı’nın tıpkı vakitte cumhuriyetin 100. Yılına denk gelen bir bayram olduğuna dikkat çeken Lider Yalçın hem ulusal hem manevi iki pahanın bir ortada olmasından ötürü kıvanç duyduklarını söyledi. Vatandaşların Pazar yerinden duydukları memnuniyeti de yerinde gördüklerini lisana getiren Lider Yalçın, “Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık ve vatandaşlarımız ibadetlerini yerine getiriyor. Çok argümanlı olarak söylüyorum gerçekten bu kurban kesim ve satış yerimiz gerçekten örnek bir yer oldu. Burada hem esnaf hem de vatandaşlar teşekkür ediyor. Vatandaşa hizmet etmek bizim vazifemiz. Bununla bir arada, kurban toplumsal dayanışma açısından çok kıymetlidir. Sezai Karakoç’un da dediği üzere ‘Kurbanlıklar hayvanların şehitleri üzeredir.’ Onlar bizim yerimize canlarını veriyorlar. Allah kaç bayramları milletimize sıhhatle nasip etsin.” dedi.

“BEN BU TÜRLÜ BİR HİZMET GÖRMEDİM, HER ŞEYİMİZ VAR”

Kurban ibadetini yerine getirmek için pazara gelen vatandaşlar ve kurbanlık hayvan satıcıları pazardan duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Pazarda her türlü imkânın sağlandığının altını çizen vatandaşlar Lider Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

Sunulan hizmetten ötürü keyifli olduklarını söz eden Çömlekçi Mahallesinden kurban satıcısı Adem Köse, “Çok kusursuz bir Pazar yapılmış. Pazardaki hizmetler on numara, yineleyerek teşekkür ediyorum. Lider Yalçın’dan Allah razı olsun.” diye konuştu.

Bir başka kurban satıcısı Kemal Durmaz da duyduğu memnuniyeti, “Bu pazarı kuran Mustafa Liderimizi yürekten tebrik ediyorum. Kral adam. Bu nasıl hizmettir, her şey ayağımıza geliyor. Suyumuz yanımızda çadırımız hazır. Dondurmadan sabah çorbasına kadar her şey var. Lider Yalçın’a Allah, güzellik sıhhat versin.” kelamlarıyla lisana getirdi.

Pazara kurbanlık almak için gelen Selçuk Demirel ise Reşadiye Kurban Pazarı’na birinci defa geldiğini belirterek “Ben pazara birinci kere geliyorum. Çok hoş, ekipmanlar ols

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir