Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Minik pedallar Sekapark’ta çevrildi

Minik pedallar Sekapark’ta çevrildi

ateshaber ateshaber -
23 0

KOCAELİ (İGFA) – Vatandaşların daha sağlıklı bir hayat sürdürmeleri ve herkes için spor anlayışını kentte yaygınlaştırmak emeliyle bisiklet kullanımının daha da artması için çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun başşehri Kocaeli’ne yeni bisiklet yolları kazandırıyor. Bu kapsamda bisiklet yolların yapılmasıyla yetinmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi minik ve gençlere bisiklet alışkanlığını da kazandırmak için “Sende Pedalla” sloganıyla Gençlik Kupası Bisiklet Yarışları düzenledi.

ŞAMPİYONLARA MADALYA, KUPA VE ÖDÜL

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Gençlik Kupası Bisiklet yarışlarını Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Türkiye Bisiklet Federasyonu Kocaeli Vilayet Temsilcisi Mehmet Bozdemir, atlet aileleri ve vatandaşlar izledi. Karşılaşmalar sonrasında protokol üyeleri dereceye giren atletlere madalya, kupa ve mükafatlarını verdi.

Gençlere ve spora değer ve bedel veren Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileten Yıldırım, “Gençlerin ve vatandaşlarımızın hakikaten tabiatla iç içe daha sağlıklı hayat stiline ulaşmalarını sağlamak ve herkes için spor anlayışını kentimizde yaygınlaştırmak amacıyla bisiklet kullanımını da teşvik etmek istiyoruz. Bisiklet yollarını yapmakla yetinmiyor, bisiklet alışkanlığını da kazandırmak istiyoruz. Havanın yağışlı olmasına karşın minik ve genç sportmenlerin uğraşının üst düzeyde oldu. Parkuru tamamlamak için atletlerimiz burada ter döktüler. Burada minik ve genç atletlere yapılan tertip için memnunuz. Yarışlarda sakatlanma yahut kaza olmadı. Burada başarılı olan atletlerimiz ulusal sportmen olma yolunda ilerleyecek. Zati içlerinde ulusal olmaya aday bisikletçilerimiz de var. Dereceye giren atletleri tebrik ediyorum” formunda konuştu.

YAĞMURLU HAVADA BÜYÜK MÜCADELE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dayanağıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu Vilayet temsilciliği işbirliğiyle Kocaeli Milletlerarası Kongre Merkezi otoparkında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki 7-18 yaş aralığı öğrencilere yönelik olarak Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler (B), Gençler (A) olmak üzere toplamda 10 kategoride sportmenler, rakiplerini geçmek için pedal çevirdi. Yarışlara, 22’si bayan bisikletçi olmak üzere toplam 102 sportmen katıldı. Yağmurlu havada büyük uğraşlara sahne olan yarışlarda birtakım sportmenler bitiş çizgisini göremedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir