Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Milas’ta içme suyu çizgisi tamamlandı

Milas’ta içme suyu çizgisi tamamlandı

ateshaber ateshaber -
32 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ta 45 Milyon TL’ye mal olacak alt ve üstyapı çalışmaları kapsamında 36 bin metre uzunluğundaki içme suyu çizgisi ve şebeke imalatı tamamlandı.

İl genelinde çağdaş altyapı sistemlerinin inşa edilmesi ve mevcut altyapı sınırlarının yenilenmesi için çalışmalarına sürat kesmeden devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı Aralık ayında Milas Türkevleri, Bozalan ve Çökertme mahalleleri içme suyu sınırı ve şebeke imalatına başlamıştı.

Çalışmalar kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye yaklaşık 36 bin metre yeni içme suyu sınırını tamamladı. Çalışmaların akabinde Çökertme Mahallesine içme suyu verilmeye başladı. Bölgede ayrıyeten 2 adet 100 ve bir adet 400 m3 kapasiteli iki yeni içme suyu deposunun imali devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında bölgede çağdaş altyapı sistemleri oluşturulacak ve kazandırılan ek içme suyu sayesinde 7 bin bireye kesintisiz içme suyu sağlanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir