Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa Büyükşehir bayrama hazır

Bursa Büyükşehir bayrama hazır

ateshaber ateshaber -
28 0

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentte huzurlu bir bayram yaşanması ismine yaptığı çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Bu kapsamda arife günü ile bayramın 4 günü boyunca 10:15 ile 18:30 saatleri ortasında saatte bir karşılıklı olarak Hamitler, Erdoğanköy ve Hasköy mezarlıklarına fiyatsız otobüs seferleri gerçekleştirilecek. Hamitler için görevlendirilecek otobüs; Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddelerini takip edecek ve dönüş birebir istikametten olacak. Hasköy Mezarlığı için de Bursaray Emek İstasyonu’ndan kalkacak otobüsler; Korupark Kavşağı, Mudanya Yolu, Bademli Kavşağı, Hasköy güzergahından mezarlığa ulaşacak. Erdoğanköy Mezarlığı’na gidecek araçlar da Bursaray Kestel İstasyonu’ndan kalkacak ve direkt mezarlığa ulaşacak. Bunun yanında bayramın birinci 2 günü de kent içi ayakta yolcu taşıyan sınırlarda Bursakart kullanımı ile ulaşım fiyatsız olacak.

Öte yandan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü uyumunda Tarım ve Peyzaj A.Ş grupları tarafından 17 ilçedeki yaklaşık 1300 mezarlık, yapılan paklık çalışmalarıyla bayram ziyaretlerine hazır hale getiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Müdürlüğü ile hafif raylı sistem işletmesini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların bayram mühletince rahat ve inançlı biçimde seyahat etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak olağan seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar, ulaşımla ilgili her türlü talep ya da şikayeti 0850 850 99 16 numaralı telefondan BURULAŞ Davet Merkezi’ne bildirebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca vatandaşlardan direkt gelen ya da 716 33 00 – 716 33 40 – 261 52 40 – 444 16 00 ve Alo Belediye 153 numaralı çizgilere iletilen teklif ya da şikayetleri anında kıymetlendirmek üzere yaya ve motorize gruplar oluşturdu. Ayrıyeten, kent içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerinin giderilmesi hedefiyle Trafik Denetleme Zabıta Amirliğinde, şehirlerarası seyahat yapan yolcuların şikayetlerinin kıymetlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan Terminal Zabıta Amirliğinde işçi görevlendirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı 28 farklı istasyonda vazifesini sürdürecek. Muhtaçlık duyulması halinde vatandaşlar, 112 Acil Davet Merkezi’ne ulaşabilecek.

Yollarla ilgili dertlerde acil müdahaleler için Yol Bakım Tamirat Şube Müdürlüğü bünyesinde de nöbetçi takımlar oluşturuldu.

BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve tamir grupları de bayramda 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 ya da 444 5 185 numaralı telefonlara bildirerek yardım isteyebilecek.

Bayram müddetince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin süreçlerini sürdürecek. Mezarlıklar ziyarete açık olacak. Vatandaşların her mevzudaki dilek ve şikâyetlerine yardımcı olmak üzere hizmet üniteleri çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

Bu ortada 17 ilçede belirlenen kurban kesim noktalarında Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama grupları, sinek ve haşere ile uğraşa karşı bayram boyunca çalışma yürütecek.

Çocuklara ücretsiz

Öte yandan çocukların Kurban Bayramı’nı unutulmaz halde geçmesi gayesiyle bayramın 4 günü boyunca karnesini getiren tüm öğrencilere, Hayvanat Bahçesi’ne giriş fiyatsız olacak. Uygulamadan, karnesi ile gelen tüm birinci, orta ve lise öğrencileri bayramın 4 günü boyunca yararlanabilecek. Bayramı Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde pahalandırmak isteyen öğrenciler, yaklaşık 206 bin metrekare alanda 130 tipten 1000 hayvanı yakından görme imkanı bulacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir