Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Microsoft’tan dev yenilik: Windows 11 ve Android birleşiyor!

Microsoft’tan dev yenilik: Windows 11 ve Android birleşiyor!

ateshaber ateshaber -
28 0

Microsoft, Windows 11 ile Android arasındaki entegrasyonu geliştirmek için yeni adımlar atıyor. Bir süre önce duyurulan Android için Windows Alt Sistemi (WSA) özelliği, Android uygulamalarını Windows 11’de çalıştırabiliyor. Kullanıcılar artık WSA ile Android uygulamaları arasında dosya paylaşımı yapabilecek.

Windows 11 ile Android arasında dosya aktarımı başladı

Yeni güncelleme kapsamında Microsoft, WSA aracılığıyla Windows ve Android uygulamaları arasında dosya entegrasyonu sundu. Örneğin, Android cihazınızdaki Galeri klasörünü WSA üzerinden Windows 11’e aktarabileceksiniz. Böylece akıllı telefondaki fotoğrafları Windows 11’de düzenleyebileceksiniz.

Dosya paylaşımına ek olarak, dosya aktarım yönteminde de bazı iyileştirmeler sunuldu. Kullanıcılar artık dosyalarını Windows ve Android uygulamaları arasında sürükleyip bırakabilir. Bu özellik, bulut depolama veya üçüncü parti transfer araçlarına yönelik ihtiyacı ortadan kaldıracak.

Android’den Windows 11’e dosya aktarımı ve dosyaların transfer yönteminin eklenmesiyle birlikte, WSA’nın arayüzü de değişti. Çok daha kolay bir kullanıma sahip olan bu araç, bilgisayara yüklenmiş Android uygulamalarını gösteriyor.

Microsoft ayrıca Android 13 güvenlik güncellemelerini WSA için de sundu. Bu, kullanıcıların Android uygulamalarını çalıştırırken Google güvenlik güncellemeleriyle korunacağı anlamına geliyor.

Son sürüm birkaç önemli iyileştirme de getiriyor. Windows kullanıcı profili ile Android’de ortak bir klasör açmak mümkün olacak. Geliştiricilere yönelik destekler sunan Microsoft, Windows 11 ile Android entegrasyonunu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir