Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Microsoft Edge, diğer tarayıcılarda olmayan bir özellik alıyor!

Microsoft Edge, diğer tarayıcılarda olmayan bir özellik alıyor!

ateshaber ateshaber -
26 0

Popüler uygulamaların açık/koyu tema geçişleri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Hatta bazı uygulamalar, tema rengine göre farklı tasarımlar sunuyordu. Son olarak Microsoft, Edge için yeni ve daha koyu bir karanlık temayı test etmeye başladı.

Microsoft Edge için “daha koyu mod” yolda

Microsoft Edge’in yeni koyu moduna ilişkin ilk görüntüler Twitter’dan paylaşıldı. Halihazırda açık ve koyu olmak üzere iki genel görünüm sunan tarayıcı, “daha koyu mod” ile düşüş ışıklı ortamlara daha fazla ayak uydurmak istiyor.

Edge için karanlık tema ilk olarak 2019’da test edilmişti. Zamanla Microsoft, kullanıcıların ziyaret ettikleri web sitelerinde karanlık modu etkinleştirmesine olanak tanıyan ve düşük ışıklı ortamlarda gezinmeyi kolaylaştıran çeşitli özellikler sundu.

2022’de yapılan bir güncellemeyle birlikte iki görünüm arasında geçiş daha kolay hale getirildi. Microsoft ayrıca tarayıcı genelinde tutarlı bir görünüm oluşması için pencere modundaki içerik menülerine de karanlık tema getirdi.

Microsoft artık Edge Canary’de daha karanlık bir temayı test ederek bu görünümü çeşitlendirmek istiyor. Twitter’da paylaşılan görüntü; sekme, araç, sık kullanılanlar ve kenar çubuğunun tamamen siyahlaştığını ortaya koydu. Ayrıca dikey sekmeler kısmı da siyaha bürünecek. Ekran görüntüleri koyu bir arka planla test edildiği için dikkat çekiyor.

Microsoft’un hem mevcut karanlık temayı hem de yeni koyu temayı aynı anda kullanıcılara sunması bekleniyor. Ancak genel kullanıma ne zaman açık olacağı şimdilik belli değil.

Peki, sizler Microsoft Edge daha koyu mod ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir