Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Mehmet Şimşek’ten iktisada dair değerli iletiler

Mehmet Şimşek’ten iktisada dair değerli iletiler

ateshaber ateshaber -
28 0

ANKARA (İGFA) – Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bölüm teslim merasimi yapıldı. Mehmet Şimşek, vazifesi eski Bakan Nureddin Nebati’den devraldı.

Bakan Şimşek ise, bayrak ve hizmet yarışında bu bedelli emaneti şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını sundu.

“FİYAT İSTİKRARI TEMEL GAYEMİZ OLACAK”

Küresel zorlukların devam ettiği, zelzele felaketinin yaşandığı bir periyotta vazifesi büyük bir fedakarlıkla ifa eden Bakan Nebati’ye teşekkür eden yeni Bakan Şimşek, “Hükümetimizin temel gayesi toplumsal refahı artırmaktır. Önümüzdeki devirde bu amaca ulaşmada, şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve milletlerarası normlara uygunluk temel prensibimiz olacaktır. Türkiye’nin rasyonel yere dönme dışında seçeneği kalmamıştır. Global zorlukların, jeopolitik gerginliklerin arttığı konjonktürde kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makro finansal istikrarı önceliklendireceğiz. Vakit kaybetmeden orta vadeli program çalışmalarımıza başlayacağız. Fiyat istikrarı temel amacımız olacaktır. Enflasyonun orta vadede tek hanelere düşürülmesi ülkemiz için hayati kıymet taşımaktadır. Maliye siyaseti ve yapısal ıslahatlarla Merkez Bankamıza enflasyonla uğraşta takviye olmak temel siyasetimiz olacaktır. Çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde, güçlü uyumla yürüteceğiz” diye konuştu.

Nureddin Nebati ise, misyonu en âlâ formda yerine getirmek için asla yılmadan, gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, “Sayın Bakanımızın yeni devirde başarılı olacağına inancım tamdır.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir