Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. MASKİ’den Kurban Bayramı için ikaz

MASKİ’den Kurban Bayramı için ikaz

ateshaber ateshaber -
28 0

MANİSA (İGFA) – Kurban atıklarını dere yatakları, kanalizasyon ve yağmursuyu sınırlarına atılmaması konusunda vatandaşlara ihtarlarda bulunan MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Kurban atıklarının hem insan hem de etraf sıhhatine önemli ziyanlar verdiğini belirterek vatandaşlardan bu hususta hassas davranmalarını istedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Kurban Bayramında insan ve etraf sıhhatinin korunması noktasında vatandaşlara ihtarlarda bulundu. Aslay, vatandaşların kurban atıklarını dere yatakları, kanalizasyon ve yağmursuyu sınırlarına atması durumunda çevreyi ve insan sıhhatini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Bu durumun salgın hastalıklara da neden olabileceğini söz eden Aslay, altyapının sağlıklı çalışmamasına neden olacağını vurguladı.

“Kurban atıklarını dere yatakları, mazgallar atık su ve yağmur suyu sınırlarına atmayın”

Kanalizasyon ve yağmursuyu sınırlarına her türlü çöpün atıldığını tespit ettiklerini söz eden Genel Müdür Aslay, “Kurban Bayramını en düzgün biçimde geçirmek hedefiyle her kesitin hassas davranması gerekmektedir. Yönetim olarak bizler gerekli tüm tedbirleri alıyoruz ve bayram mühletince de takımlarımız alandaki çalışmalarını sürdürecek. Lakin kurban atıklarını dere yatakları, mazgallar, atık su ve yağmur suyu çizgilerine atmamaları konusunda vatandaşlarımızı hassas olmaya ve hassasiyet göstermeye davet ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir