Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa’nın altyapısına 1 milyar liralık yatırım muştusu

Manisa’nın altyapısına 1 milyar liralık yatırım muştusu

ateshaber ateshaber -
25 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2023 Yılı 1’nci Olağan Genel Konsey Toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis hususlarının görüşülmesinden evvel konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, Yunusemre ilçesi Muradiye mahallesi, Gördes çelik isale çizgisi ve Kırkağaç Gelenbe mahallesinde yapılacak olan altyapı çalışmalarıyla ilgili müjdeli haberi duyurdu.

1 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDEKİ ALTYAPI YATIRIMI İÇİN SON VİRAJ

3 ilçeyi kapsayan altyapı çalışmaları için 1 milyar liranın üzerindeki Dünya Bankası kredisinin kullanılmasında artık son viraja girildiğini anlatan Lider Ergün, “Buradan kıymetli bir muştuyu sizlerle ve hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum. Yunusemre İlçemiz Muradiye ve etraf mahallelerimizin altyapı çalışmaları ile atıksu arıtma tesisi üretimi, 39 kilometrelik Gördes doğal kaynak suyu çelik isale çizgisi ve Kırkağaç Gelenbe mahallemizin altyapı işlerini kapsayan 46 milyon 500 bin Avro’luk yani bugünün kuruyla hesapladığımızda 1 Milyar liranın üzerindeki Dünya Bankası Kredisinin kullanılmasında artık son viraja girdik. Dünya Bankası Kredisinin üretim ihalesi öncesindeki son adımı olan müşavirlik ilanına çıkıldı. 23 Haziran’a kadar teklif verme müddeti bulunan bu ihalenin duyurusu; MASKİ Genel Müdürlüğümüzün, İLBANK’ın ve Dünya Bankası’nın internet sitelerinde de eşzamanlı olarak yayınlandı” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir