Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bodrum’da inşaat kontrolleri sürüyor

Bodrum’da inşaat kontrolleri sürüyor

ateshaber ateshaber -
31 0

MUĞLA (İGFA) – Turizm faaliyetlerinin ağırlaştığı Ege Bölgesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 10.03.2015 tarih ve 03 sayılı genelgesiyle 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri ortasında uygulanan “ağır iş makineleriyle yürütülen inşaat çalışmalarının yapılmamasına” yönelik yasaklar kapsamında çalışmalarını sürdüren Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, kontrol ve süreçlerine devam ediyor.

Muğla Vilayet Kütür ve Turizm Müdürlüğü Yatırım ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’nün 4 Mayıs 2023 gün ve 3746574 sayılı yazısı gereği, Bodrum’da yürütülen inşaatlarda gürültü, berbat görünüm, çevreyi kirletme üzere olumsuz tesiri olan “ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri için gerekli önlemlerin alınması” istendi. Bu doğrultuda çalışmalarına acilen başlayan gruplar, tespitler sonucu uygunsuz çalışma yapan ve inşaat genelgesine uymayan 293 firmaya süreç yaparken Kabahatler Kanununa istinaden para cezası uyguladı.

Zabıta Müdürlüğü grupları, rutin kontrollerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendirirken yasağı delen, kurallara uymayan, çalışmalarına orta vermeyen firmaların inşaatlarını mühürlemeye devam edecek.

CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL

Uygulanan para cezalarının caydırıcı olması açısından daha da artırılması gerektiğini her fırsatta lisana getiren Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, takımların kontrolleri sonrası yaptıkları mühürleme süreçlerine karşın birtakım firmaların ısrarla kaba inşaat faaliyetlerine devam etmeye çalıştıklarını, belediye gruplarının yetkileri dahilinde sıkı bir kontrol gerçekleştirdiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir