Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisalı çiftçilere hibeli projeler yaradı

Manisalı çiftçilere hibeli projeler yaradı

ateshaber ateshaber -
37 0

MANİSA (İGFA) – Tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklemeler kapsamında 2022 yılı içerisinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yüzde 75 Büyükşehir hibe dayanağıyla ‘Kendi Yemini Kendin Üret’ projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında vilayet genelinde en fazla 15 adet büyükbaş yahut 150 adet küçükbaş hayvan varlığına sahip, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilere toplamda 30 bin kilogram 5’li karışım yem bitkisi tohumu ve süt otu tohumu (ryegrass) desteklemesinde bulunuldu.

Projeden yararlanan üreticiler, ekim devrinde toprakla buluşturdukları tohumları yetiştirerek hasat etmeye ve biçmeye başladı. Eser randımanından ve hayvancılığa katkısından memnuniyetlerini lisana getiren çiftçiler, yapılan desteklemeler nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e teşekkürlerini ilettiler.

270 ÜRETİCİ FAYDALANDI

Yem açığını kapatmaya katkı sağlamak niyetiyle Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’ün vizyonuyla ‘Kendi Yemini Kendin Üret Projesi’ni hayata geçirdiklerini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta, “15 ve altında büyükbaş hayvan varlığına sahip, 150 ve altında küçükbaş hayvanı olan üreticilerimizin hayvancılıkta en büyük maliyet olan yem masraflarının azaltılması konusunda takviye olmak için 2022 yılı içinde projemizi devreye aldık. Projemizden 270 üreticimiz faydalandı. Toprakla buluşturulan tohumların biçme vakti geldi. Üreticilerimizden aldığımız geri dönüşler olumlu. Bu da bizler için memnunluk verici. Liderimiz Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir