Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa’da sağanak yağış sonrası tüm takımlar alanda

Manisa’da sağanak yağış sonrası tüm takımlar alanda

ateshaber ateshaber -
22 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşın refahı için gece-gündüz demeden alandaki mesaisine devam ediyor. Bu kapsamda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen sağanak yağış ikazının akabinde teyakkuz halinde bekleyen MASKİ MAKOM takımları, yağışın başlaması ile birlikte alandaki yerini aldı.

Ekipler merkezde, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Turgut Özal Mahallesi, Kömürcüler Sitesi, Cezaevi önü, 75.Yıl Mahallesi, Perşembe pazarı, Muradiye Mahallesi, Kayapınar Mahallesi Gürle yolu üzeri, Kenan Cihan Sanayi Sitesi, Memnun Mahallesi, Laleli Mahallesi Yapek önü, Celal Bayar Üniversitesi Yerleşke yolu, Cumhuriyet Mahallesi, Karaoğlanlı Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Akpınar Mahallesi ve Kumludere Caddesi’nde yaptığı müdahaleler ile rastgele bir taşkın yaşanmasına müsaade vermedi. MASKİ takımları, yağış boyunca misyonunun başında olacak.

Kanalizasyon Daire Lideri Cem Çöllü, “Sağanak yağış ihtarının akabinde gruplarımızı koordine etmiştik. Yağışın tesirini göstermesi ile birlikte tüm takımlarımız ile birlikte alandaki yerimizi aldık. Yağmur suyu çizgilerimize ve ızgaralarımıza grupların kısa müddette müdahalede bulunması sonrasında rastgele bir meşakkat yaşanmasına müsaade vermedik. Ayrıyeten 185 Tahlil Merkezi de vatandaşlardan gelen taleplere yanıt vermek için her zamanki üzere hazır durumda. Bizim alandaki mesaimiz yağışların bitmesine dek devam edecek. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün uyumunda vatandaşımızın dert yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir