Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kayseri’de yarı maraton heyecanı

Kayseri’de yarı maraton heyecanı

ateshaber ateshaber -
24 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Aktiflik, cümbüş ve yarış parkurları ile adeta kentte spor bayramı yaşatacak Mimar Sinan temalı 3. Milletlerarası Kayseri Yarı Maratonu 21K ve 10K kayıtları başladı.

24 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan 3’üncü Milletlerarası Kayseri Yarı Maratonu farklı uzunluklardaki parkurları ile 7’den 70’e profesyonel ve amatör atletlere unutulmaz bir tecrübe kazandırıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın atlete ve spora verdiği kıymet doğrultusunda imza atılan projeler kapsamında başlatılan Milletlerarası Kayseri Yarı Maratonu yurt içi ve yurt dışından birçok profesyonel atletin buluşma adresi olmaya devam ediyor. Sporu vatandaşların günlük hayatlarının ayrılmaz bir modülü haline getirmenin ve spor kültürünü topluma aşılamanın yanı sıra spora teşvik noktasında örnek bir proje olması hedeflenen Kayseri Yarı Maratonu Büyükşehir tarafından klasik hale getirildi.

3. MİLLETLERARASI KAYSERİ YARI MARATONU TEMASI ‘MİMAR SİNAN’ OLDU

Her yıl kentin kültürel kıymetlerinin maraton teması olarak belirlendiği geniş çaplı aktiflikte, kentin hoşlukları tüm dünyaya tanıtılırken, profesyonel ve amatör koşucuları maraton çatısı altında buluşturarak iştirakçilere doğal ve kültürel mirasın keşfettirilmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen Kültepe temalı İstikbal Kayseri Yarı Maratonu, 21 kilometre ile 10 kilometre etaplarına 5 bin 220 kayıtlı yarışçı ile halk koşusuna yaklaşık 10 bin sporsever katılmıştı.

İlk yılında Kültepe teması ile düzenlenen İstikbal Kayseri Yarı Maratonu, 21 kilometre ile 10 kilometre etaplarında 5 bin 220 sporcuyu, geçtiğimiz yıl Erciyes teması ile düzenlenen Memleketler arası Kayseri Yarı Maratonu 6 bini aşkın sporcuyu ve halk koşularına katılan binlerce vatandaşı bir ortaya getirmişti.

‘Bir maratondan daha fazlası’ sloganı ile bu yıl ‘Mimar Sinan’ teması ile düzenlenecek 3’üncü Milletlerarası Kayseri Yarı Maratonu kayıtlar www.kayseriyarimaratonu.com web sitesi üzerinden yapılırken, maraton hakkında kapsamlı bilgiye site üzerinden erişilebilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir