Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Makro ekonomik istikrara devam

Makro ekonomik istikrara devam

ateshaber ateshaber -
28 0

ANKARA (İGFA) – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Bankalar Birliği (TBB) İdare Konseyi ile bir ortaya geldi.

Toplantıda, global ekonomik görünüm, Türkiye iktisadı, bankacılık dalında yaşanan son gelişmeler ve geleceğe ait beklentiler görüşüldü.

Yönetim Heyeti tarafından bankacılık dalının gündeminde yer alan mevzular hakkında görüş ve teklifler Bakan Şimşek’e sunuldu.

Toplantı sonrası TBB İdare Heyeti Lideri Alpaslan Çakar yaptığı açıklamada, Türkiye iktisadının gücüne ve geleceğine inandıklarını, 22 ülkeden yatırımcının da yer aldığı bankacılık kesiminin imkanlarını, rekabet, yenilikçilik, sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde, Türkiye için bedel oluşturmak ve kalkınmanın finansmanına takviye olmak üzere kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, makro ekonomik istikrarın sağlam bir tabanda oluşturulmasına ve korunmasına, piyasaların ve finansal kesimin sağlıklı olarak işlemesine, kesimde dayanıklılığın daha da arttırılmasına verdiği değeri tabir ederken, yatırım, üretim, istihdam ve ihracata bölümün verdiği takviye için teşekkür etmiş ve devamını istedi. Kesimin daha sağlıklı işlemesi için gereken adımların atılacağını söz eden Şimşek, yeni periyot iktisat siyaseti öncelikleri ve gayelerine ait görüşlerini üyelerle paylaştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir