Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bolu’ya Cumhurbaşkanlığı’ndan heykel muvafakatına ret!

Bolu’ya Cumhurbaşkanlığı’ndan heykel muvafakatına ret!

ateshaber ateshaber -
27 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ın heykel yapma teklifini reddetti.

Haberi, Bağlantı Lideri Fahrettin Altun toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü’nce Bolu Belediyesi’ne gönderilen yazıyı paylaşarak duyurdu.

“HEYKEL MALİYETİ KADAR MEBLAĞI GEREKSİNİM SAHİBİ VATANDAŞLARA VERİN”

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı imzasıyla, Bolu Belediyesi Başkanlığına gönderilen yazıda, “Sayın Cumhurbaşkanımız heykelin maliyeti kadar meblağın Bolu’da yaşayan muhtaçlık sahibi vatandaşlarımıza takdim edilmesini tensip buyurmuşlardır” sözleri yer aldı.

Sözkonusu yazıyı toplumsal medya hesabından paylaşan Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ise, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde siyasi prensiplerin ve pahaların ayaklar altına alındığı bir muhalefet vasatına şahitlik edildiğine dikkati çekerek, “Görüyoruz ki Bolu Belediye Lideri bu muhalefet vasatında “verdiği sözü” tutma uğraşı içindesindedir. Fakat şunu belirtmek isteriz ki Sayın Cumhurbaşkanımız, aziz milletimizin imkân ve kaynaklarıyla kendi heykelinin yapılmasına karşıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın 85 milyon vatandaşımız için ulaşımdan sıhhate, eğitimden güce, bütün alanlarda ülkemizi görülmemiş hizmet ve yapıtlarla buluşturan vizyonu, aziz milletimiz tarafından büyük bir teveccühle karşılanmıştır. Millete hizmet yolunda “aşkınan koşan yorulmaz” diyerek, hayatını halkına adayan Sayın Cumhurbaşkanımız, her daim alicenap milletimizin gönlünde ve dualarında olmayı en ulu mertebe bilmiştir. İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın bu cennet vatan için büyük vizyonla ortaya koyduğu her eser, onun bugün ve yarın hayırla anılmasını sağlayacak birer nişane olacaktır. Onun bu eser ve hizmetleri tıpkı vakitte Türkiye Yüzyılı’nın güçlü altyapısını oluşturacaktır” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir