Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Lider Şahin’den LGS Türkiye birincisine ziyaret

Lider Şahin’den LGS Türkiye birincisine ziyaret

ateshaber ateshaber -
23 0

GAZİANTEP (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli zelzeleden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Şişman’a Lider Şahin, meskeninde ziyaret ederek bilgisayar ve bisiklet ikram etti.

Yaşanan felaketin birinci gününden beri öğrenciler için imkanları kolaylaştırmayı amaçlayan Lider Fatma Şahin, eğitimin güzelleştirdiğini vurguladı.

“Bize o denli hoş bir bayram yaşattınız ki bütün gece heyecandan uyumadım. Çok hoş bir sonuç tebrik ediyorum” diyen Lider Şahin, “En değerli özne sizsiniz. Fakat lojistik takviyede çok değerli. Bu zelzelede çocuklar bana dedi ki, ‘başkanım her şey enkaz altında kaldı. Biz burada ne yapacağız’. En büyük kara zelzelesini geçirdik. Canımız sağ ve bunu konuşuyoruz. Ben şükür ediyorum. Eğitim düzgünleştiriyor. Oğlumuzu da dinledim. ‘Her krizin fırsatları var’ diyor. Çok onur duyduk. Konteynırda çalıştı. Su ve mermer hesabı. Su mermeri nasıl şekillendiriyor vura vura. Bir sefer okumayla olmuyor sürdürebilirlik. Başaracağız bizim diğer dermanımız yok okumaktan diğer. Okuyacağız, okutacağız. En büyük güç beşeri sermaye. Gerçek yoldayız. Türkiye Yüzyılı, eğitim yüzyılı olacak” diye konuştu.

LGS imtihanında büyük muvaffakiyet elde eden Ömer Baran Şişman, zelzeleden etkilenmesine karşın çalışmayı bırakmadığını belirterek, ne olursa olsun ben çalışmayı seçtim ve her gün sistemli olarak çalışarak Türkiye birincisi olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zelzelede ağır hasara uğrayan İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 8’nci sınıfa kayıtlı olan öğrenciler için bu tercih devrinde, Türkiye’nin her tarafındaki imtihanlı okullarda her şube için iki ek kontenjan açılacağını müjdelemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir