Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Lider Gürkan, Malatya basınını ‘konteyner kent’te ziyaret etti

Lider Gürkan, Malatya basınını ‘konteyner kent’te ziyaret etti

ateshaber ateshaber -
34 0

MALATYA (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan önemli formda etkilenen Malatya’da sarsıntının yaralarının süratli bir halde sarıldığını söz eden Lider Gürkan, Malatya’daki basın mensuplarının kalıcı yerlerine geçmeleri için ilgili çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Basın mensuplarını ziyaret eden Lider Gürkan konuşmasında, “Basın yayın kuruluşlarımızın bulunduğu konteyner merkezine geldik. Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Televizyoncular ve Gazeteciler Cemiyeti liderleriyle birlikte basın mensuplarımızı ziyaret ettik. Yapılan çalışmaları yerinde gördük. Eksik ve aksaklıkların kıymetlendirilmesi noktasında istişarelerde bulunduk. Basınımızın bir an önce kendi yerlerine geçmesi için çabalarımız devam ediyor. Doğal öncelikle planlama daha sonra kalıcı yerlerine geçme noktasındaki çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Basın toplumun duyu organları olduğunu belirten Lider Gürkan, “Nasıl ki insanların duyu organları sağlıklı çalışmazsa insanın sağlıklı bir istikamete gitmesi mümkün olmadığı üzere basın da motamot toplumun duyu organları üzeredir. Duyu organları gerçek çalışırsa toplumda gerçek istikamete yol alır. Bende inanıyorum ki Malatya basını bu mevzuda üzerine düşen sorumluluğu ve yükümlülüğü yerine getirecektir. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan basınımızın basın faaliyetlerini yürütecek yerler temin ederken bir taraftan ticaret erbaplarımıza yer temin etme çalışmalarımız yapılıyor bir taraftan kamu kuruluşlarımızın için yer temin etmeye çalışıyoruz bir taraftan da depremzedelerle ilgili bahislerin uyumlarıyla, lojistik akışlarıyla, temel besin gereksinimleri, altyapı işlerinin karşılanmasıyla ilgili belediyemiz bütünüyle ayakta durmaktadır. Bu manada da gerçekten Malatya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’deki en güçlü belediyelerden birisidir. Zelzelenin bütün uyumu belediyemizin uhdesindedir ki bu belediye depremzede belediyesidir. Zelzeleden etkilenmiş belediyedir. Zelzelede çalışanlarını kaybetmiş, zelzelede çalışanları enkaz altında kalmış ve vefatı olan bir belediyedir. Bu manada belediyemizin çalışanlarını da bu vesileyle tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bu ortada kentin planlamasıyla ilgili Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ilgili müellif kent planlamacılarının çalışmalarını yakinen takip ettiklerini belirten Lider Gürkan, önümüzdeki haftada plan takımıyla birlikte Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gideceklerini, sürecin hangi etaplarda ve nasıl ilerlediğini şahsen yerinde görerek, takip edeceklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir