Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kütahya’da satranç turnuvası başladı

Kütahya’da satranç turnuvası başladı

ateshaber ateshaber -
30 0

KÜTAHYA (İGFA)- Spora ve atlete verdiği takviyelerle ön plana çıkan Kütahya Belediyesi, Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesinde 16 branşta birçok atlete takviye oluyor.

Satranç sporu da kulübün dayanak verdiği branşlar ortasında yer alıyor.

Önceki yıllarda da düzenlenen satranç turnuvası bu yıl da Hisarlı Ahmet Satranç Turnuvası ismi ile düzenleniyor.

Turnuvada 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı ile açık kategoride gerçekleşiyor. Açılışını Belediye Lider Vekili Abdullah Damcı’nın yaptığı turnuvanın birinci gününde yarışmacılar kadar veliler de heyecanlıydı.

Satranç Vilayet Temsilcisi İbrahim Okursoy yaptığı konuşmada, belediyeye satranç sporuna verdiği dayanak ve bu çeşit tertipler için teşekkür etti.

Başkan Vekili Abdullah Damcı ise; “Her yıl Kütahya’mızın bir kıymetinin ismini verdiğimiz Kültür Sanat Dönemimize bu yıl da Hisarlı Ahmet Kültür Sanat Dönemi ismini verdik. 2023 yılında yapacağımız tüm etkinlikler Hisarlı Ahmet ismini taşıyacak. Vazifeye geldiğimizde Kütahya’nın nüfusunu gençleştireceğiz demiştik. Bunda en büyük etken olan kültür, sanat ve spor projelerimiz. Bilhassa spor kolunda çocuklarımızı ve gençlerimizi, sağlıklı birer birey olarak yetiştirme ismine misyona geldiğimizde Kütahya Belediyespor bünyesinde olan 5 faal branşı 16 branşa çıkarttık. Satrançta bunlardan bir tanesi. Satranç branşımızda 160 lisanslı atletimiz var. Bu üzere etkinliklerimiz devam edecek. Mahallelerimizde de bu etkinliklerimiz devam edecek. Mahallelerimizde de bu etkinliklerimiz devam edecek. Bilhassa yaklaşık 40’a yakın semt alanımızda, üniversitemizin öğrenci toplulukları ile yapılan işbirliğinde etkinliklerimiz olacak. Köyden mahalleye dönüşen mahallelerimizde yer alan sosyo kültür merkezlerimizde satranç, kitap okuma, tiyatro üzere çalışmalarımız olacak. İştirak sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımıza muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir