Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. KAYMEK’ten Kitap Okuma müsabakası

KAYMEK’ten Kitap Okuma müsabakası

ateshaber ateshaber -
33 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Klasik hale getirdiği müsabakalarla bireylerin niyet ve tabir dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, “Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla düzenlenen yarışın 2’ncisi gerçekleşti.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen KAYMEK Kitap Okuma Yarışması’ na Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın, yarışmacılar ve aileleri katıldı.

21 Mayıs’ta müracaatları tamamlanan Kitap Okuma Yarışması’na Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” isimli kitabından müsabakaya katılmak için 1149, İskender Pala’nın “Od” isimli kitabından müsabakaya katılmak için ise 819 kişi müracaat yaptı. Belirlenen kitap ve kitabın müellifini husus alan 4 şıktan oluşan 10 adet soru sorulan kitap müsabakasına ağır ilgi gösterildi.

Kahoot sistemi üzerinden yapılan yarışta en çok doğruyu en süratli müddette yaparak birinci 3’e girenlere ödül verildi.

YARIŞMACILARA MÜKAFATLARI VERİLDİ

Büyük heyecana sahne olan yarışta, İskender Pala’nın “Od” isimli kitabından çıkan sorulara verdiği karşılıklarla birinci olan Hatice Demirbaş’a 4 bin TL, Zehra Kürt’e 3 bin TL, üçüncü olan Semra Yiğit’e ise 2 bin TL takdim edildi. Öte yandan Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” isimli kitabından sorulan sorulara verdiği yanıtlarla ise birinci olan Sudenur Çetin’e 4 bin TL, ikinci olan Nilgün Yıldırım’a 3 bin TL, üçüncü olan Şerifenur Eren’e ise 2 bin TL ödül verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir