Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kütahya’da EDS test ediliyor

Kütahya’da EDS test ediliyor

ateshaber ateshaber -
24 0

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediyesi’nin kentteki trafiğin daha inançlı ve daha süratli seyretmesi için Vilayet Emniyet Müdürlüğü ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde hayata geçirdiği Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) test çalışmaları başladı.

Sürücü kaynaklı trafikte yaşanan tıkanıklıkların ve aksamaların önüne geçebilmek için kurulan sistem kapsamında yanılgılı park, kırmızı ışık ihlali ve sürat ihlali denetlenecek.

112 Acil Davet Merkezi’ni ziyaret ederek Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) test çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Bir hafta mühletle bu test süreci devam ettikten sonra yapılacak değerlendirmeler ışığında bayram sonu itibariyle gerekli onaylar alındıktan sonra fiilen artık sistem çalışmaya başlayacak. Bilhassa sürat denetleme denetimi, park ihlali ve kırmızı ışık ihlalini belirlemek ve ihlal edenlere belirlenen mevzuat çerçevesindeki cezayı kesmek üzere kurulmuş bir sistem olan Elektronik Denetleme Sistemi’nin bir vatandaşımızın canını kurtarmaya, bir vatandaşımızın kazasını engellemeye, malına gelecek hasarı azaltmaya yönelik bir nebze de olsa katkımız olursan bundan yalnızca memnun oluruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir