Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Kukla 22’de 9 tutuklama

‘Kukla 22’de 9 tutuklama

ateshaber ateshaber -
29 0

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Türkiye genelinde 31 vilayette eş vakitli olarak gerçekleştirilen Kukla Operasyonunda, Edirne Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle gayret gruplarınca, çok sayıda silah, mühimmat, kesici aletler, uyuşturucu unsur ve tarihi eser ele geçirildi.

Edirne Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nün resmi toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda; “31 vilayette eş vakitli olarak gerçekleştirilen kukla operasyonunda, Edirne KOM Şube Müdürlüğümüzce; ‘Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’ hatasına yönelik vilayet merkezindeki operasyonda 24 maksat şüphelinin tamamı yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda; 38 adet tabanca, 8 bin 22 adet fişek, 41 adet şarjör, 33 adet tüfek, bin 209 adet av tüfeği fişeği, 294 adet silah imali aparatı, 33 adet kesici alet, 4 gr uyuşturucu husus, 25 adet tarihi eser olduğu bedellendirilen sikke ele geçirildi.

9 KİŞİ TUTUKLANDI

Edirne’de silah ve mühimmat kaçakçılığı yapanlara yönelik Kukla 22 isimli operasyon kapsamında alınan 9 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edirne polisinin silah ve mühimmat kaçakçılığı yapanlara yönelik olarak yaptığı “Kukla 22” ismi verilen operasyon kapsamında gözaltına alınan 28 kuşkulu polisteki süreçlerinin tamamlanmasından sonra dün Edirne Adliyesi’ne çıkarıldı. Kuşkulu sayısındaki fazlalık nedeniyle adliyede süreçler uzun sürdü.

Savcılıkta tabirleri alınan şüphelilerden 6’sı özgür bırakılırken 18 kuşkulu ise mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden A. İ., R. D., M. T., M. Y., A. G., R.T., S.K, Ö.D. ve R.A., tutuklanırken Ö. G., M. G., E. E., Y. F., A. D., H. T., R. Ç., Ö. K. ve Ö. M. ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir