Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Konya’dan Türkiye’ye örnek olan proje

Konya’dan Türkiye’ye örnek olan proje

ateshaber ateshaber -
25 0

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Güvenli Okul Yolları Projesi” ile öğrenciler bisiklet kenti Konya’da okullarına itimatla gidiyor.

Türkiye’nin en uzun bisiklet yol ağına sahip kent olan Konya’da hayata geçirdiği örnek uygulamalarla öne çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, çocukların bisikletle okula gidiş yollarını inançlı hale getirmek ve bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak hedefiyle başlattığı “Güvenli Okul Yolları Projesi”ni Konya geneline yaygınlaştırarak sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu’nda başlatılan proje, bu yıl Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu, Meram Emlak Konut Temaşehir Ortaokulu, Beyşehir Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Karapınar Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ve Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulu’nda da uygulanmaya başladı. Proje kapsamında öğrenciler, motosikletli Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi işçileri eşliğinde okullarına bisikletle ulaşım sağladı. Yapılan uygulamada öğrencilere ayrıyeten reflektörlü yelek ve kask ikram edildi.

PROJE, BİSİKLET MASTER PLANI KAPSAMINDA YÜRÜTÜLÜYOR

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik birçok alanda farklı çalışma yürüttüklerini belirterek, İnançlı Okul Yolları Projesi’nin de Konya Bisiklet Master Planı kapsamında yürütüldüğünü anımsattı.

Öğrencilerin, okullarına bisikletle inançlı formda ulaşabilmeleri için başlattıkları projeyi çok önemsediklerini vurgulayan Lider Altay, “Projemiz, belirlenen pilot okullarda başarılı halde sürdürülüyor. İnançlı ulaşımın yanında sporu hayatının bir kesimi haline getiren bir gençlik oluşturmak istiyoruz. Hem inançlı ulaşıma hem de spor yapan sağlıklı yarınlara takviye veren projemiz Türkiye’ye örnek oluyor. Bilhassa velilerimiz, evlatlarının inançlı halde okullarına ulaşabilmelerinden çok memnun” diye konuştu.

Başkan Altay, projenin yalnızca kent merkezinde değil belirlenen ilçelerdeki okullarda da hayata geçirildiğini belirterek, “Çocuklarımızın güvenliği bizim için her şeyden çok daha kıymetli. Büyükşehir Belediyesi olarak İnançlı Okul Yolları Projemizi yeni eğitim öğretim yılında kentimiz genelinde daha da yaygınlaştırarak uygulamaya devam edeceğiz” tabirini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir