Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Konya Büyükşehir öğrencileri ecdatla buluşturuyor

Konya Büyükşehir öğrencileri ecdatla buluşturuyor

ateshaber ateshaber -
23 0

KONYA (İGFA)- Konya Büyükşehir Belediyesi, “Atabey Gençliği Ecdadın İzinde” sloganıyla düzenlediği günübirlik İstanbul gezisi programları kapsamında Konya’nın 31 ilçesindeki 60 bin 11. ve 12. sınıf öğrencisini ecdatla buluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, öğrencilere her alanda en uygun biçimde hizmet verme maksadıyla birçok farklı çalışma yürüttüklerini söyledi. Öğrencilerin teorik derslerden spora, bilimden sanata, ulusal ve manevi bedeller ışığında kendilerini geliştirerek yetişmesinin büyük kıymet taşıdığını vurgulayan Lider Altay, “Gençlerimiz için yürüttüğümüz çalışmalarımızdan biri de ‘Atabey Gençliği Ecdadın İzinde’ sloganıyla başlattığımız günübirlik İstanbul seyahatlerimiz oldu. Yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, iki kadim başşehir ortasında kurulan gönül köprüsüyle ecdat yadigarı yapıtları yakından tanıma fırsatı buldu. Konya’mızın 31 ilçesinde eğitim gören 60 bin 11. ve 12. sınıf öğrencimizin faydalandığı projemiz Konya Modeli Belediyecilik anlayışımızın en hoş örneklerinden biridir. Projemizi inşallah yeni eğitim öğretim yılında da tıpkı halde sürdüreceğiz. Projeye katılan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Son kümenin da iştirakiyle tamamlanan program kapsamında Yüksek Süratli Tren ile Konya’dan İstanbul’a götürülen 60 bin öğrenci, Ayasofya-i Kebir Camii, Sultan Ahmet Camii ve Meydanı, Gülhane Parkı başta olmak üzere ecdat yadigarı yerleri ziyaret etti. Öğrenciler, katıldıkları boğaz cinsiyle da İstanbul’un hoşluklarına şahit oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir