Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kocaeli’de Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası heyecanı başladı

Kocaeli’de Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası heyecanı başladı

ateshaber ateshaber -
31 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Sekapark Uçurtma Doruğu kıyısında Türkiye’nin en süratli jetlerinin yer aldığı Türkiye Su Jeti Flyboard ile MotoSurf Şampiyonası’nın 2023 yılı birinci yarışları başladı.

Sekapark Uçurtma Doruğu kıyısında gerçekleşen şampiyonaya 4 farklı branş ve 8 kategoride 53 yarışmacı kayıt yaptı. Hem bayanlarda hem gençlerde ve büyük sınıf Türkiye’nin en süratli jetlerinin kıyasıya çaba edeceği şampiyona yarın sona erecek. Türkiye’nin farklı kentlerinden 53 atlet ve teknik grup, bu şampiyona için Kocaeli’ne geldi.

SPORUN VE ATLETİN HER VAKİT DESTEKÇİSİ

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye Su Jeti Flyboard ile MotoSurf Şampiyonası büyük bir heyecanla start aldı. Büyükşehir Belediye Lideri Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım yaptığı açıklama da sporun tüm branşlarında var olmaya, muvaffakiyet sağlamaya ve ulusal ve memleketler arası tertiplerle ses getirmeye devam edileceğini ve sporun ve atletin her vakit destekçisi olacaklarını söyledi.

Kocaeli’de büyük spor tertipleri yaptıklarını lisana getiren Yıldırım, “Bu şekil su sporları tertiplerine çoklukla sporun başşehri Kocaeli ‘de mesken sahipliği yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak su sporların ülkemizin de gelişimine öncülük ediyoruz. Bilhassa su sporların merkezi olarak Sekapark Uçurtma Zirvesi kıyısında bütün her şeyi ile Türkiye Şampiyonalarının yanı sıra memleketler arası tertipler yapmak için hazırız” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir