Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Gülipek Dokuma, Karbon Ayakizi Raporunu yayımlandı

Gülipek Dokuma, Karbon Ayakizi Raporunu yayımlandı

ateshaber ateshaber -
32 0

BURSA (İGFA) – Geniş bir çerçevede yürütmekte olduğu bu projeler, 2023 yılında da sürat kesmeden devam ediyor.

İşletmenin Sürdürülebilirlik ve Endüstriyel Münasebetler Müdürü Büşra Yoldaş, 2023 yılında savlı projelere imza attıklarını belirterek, 1 yıl boyunca üretim faaliyetleri sırasında oluşan karbon ayakizi ölçüsünü ve tüm sürdürülebilirlik çalışmalarını, yöneticilerimizin katıldığı toplantılarda incelemekte vebu doğrultuda karbon ayakizini azaltmak hedefiyle projeler yürüttüklerini söyledi.

“Her sene karbon ofsetlemek gayesiyle Ege Orman Vakfı ile ortak proje kapsamında Gülipek Koruları oluşturmaktayız” diyen Yoldaş, “Çalışma arkadaşlarımızın da iştiraki ile önümüzdeki günlerde, dördüncü korumuzu tabiatla buluşturacağız. Faaliyetlerimiz sırasında etraf ve beşere sorumlu üretim gerçekleştirmek birinci önceliğimizdir. Her sene gerçekleştirilen etraf ve toplumsal uygunluk konularındakidenetim sonuçları da bunu deliller niteliktedir. Bu kontrollerin en değerlilerinden biri;müşterimiz ve tedarikçilerimiz tarafından takip edilebilen Higg Index doğrulamalarıdır. Nisan ayında gerçekleşen Higg FEM doğrulamamız sonucunda; Türkiye’de birinci sefer en yüksek puan olan 93,4 ile 2022 doğrulamasını tamamlamanın gururunu yaşamaktayız. Bu başarılarımızın gerisinde çok önemli bir takım çalışması ve yönetici takviyesi mevcuttur. Yalnızca bu kontrolde değil idareden aldığımız takviye ve takımımızın özverili çalışmalarıyla, gerçekleştirilen tüm kontrollerde yüksek skorlar almamız, bahislere olan yaklaşımımızı ve sürdürülebilirliğin çalışma formu haline geldiğinin ispatıdır” diye konuştu.

Yoldaş, Gülipek Dokuma olarak güçlü ve deneyimli takım ile yenilikçi çalışmalara, 2023 yılında da sürat kesmeden devam edeceklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir