Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kocaeli’de kıymetli eğitim… Mimari yapıda yangın güvenliği anlatıldı

Kocaeli’de kıymetli eğitim… Mimari yapıda yangın güvenliği anlatıldı

ateshaber ateshaber -
23 0

KOCAELİ (İGFA) – İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) işbirliği ile ‘Yangın Direktörlüğü kapsamında Mimarı Dizaynda Yangın Güvenliği’ eğitimi verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimde Dr. Gökhan Balık konuşmacı olarak yer aldı. Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Lideri Osman Günler, İMO Kocaeli Şube Lideri Ali Akgün, ilçe belediyelerinde vazifeli işçi ve odaya bağlı mimarlar iştirak gösterdi.

İMO Kocaeli Şube Lideri Ali Akgün, eğitimden beklenilenin yapılarda yangınla gayret etme konusunda fikir oluşturarak bir nebze daha şuurlu hale gelmek olduğunu belirterek, yapı materyallerinin ne kadar güçlü olduğunu bilerek yaşanacak yangınlarda kayıpların en aza düşürülmesi olduğunu söz etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Lideri Osman Günler, “Gelişen teknoloji ve değişen muhtaçlıklar yapılarda kimi değişikliklere sebep olabilir. Yangın yönetmeliği kapsamında son devirlerde önemli kasvetler ve problemler yaşıyoruz. İtfaiyemize de bu hususla ilgili çok müracaat geliyor. Yılbaşında ilçe belediyeleri ve odaların iştirakiyle bir toplantı yapmıştık. Yangın yönetmeliği kapsamında yaşanan sıkıntıların nasıl çözüleceğine dair bir beyin fırtınası oluşturduk. Toplantılar yapılması gerektiği ve gelişen teknolojiyle tahlil teklifleri aranması gerektiği konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi olarak biz yangın güvenliğine büyük değer veriyoruz. Projeleri denetim ederken bu eğitimle birlikte eksikleri proje evresinde bitirebileceğiz. Çıkacak sonuç ile projede yansıması olacaktır” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir