Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kocaeli’de bir plaj daha ‘Mavi Bayrak’ aldı

Kocaeli’de bir plaj daha ‘Mavi Bayrak’ aldı

ateshaber ateshaber -
27 0

KOCAELİ (İGFA) – Doğaya ve tüm canlılara ehemmiyet veren birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentteki mavi bayraklı plajların sayısını da arttırıyor. Gerekli standartların sağlandığı Karamürsel Ereğli Kumyalı Plajı, ‘Mavi Bayrak’ mükafatı almaya hak kazandı. Bu kapsamda Kumyalı plajı mavi bayrağına 23 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek olan merasim ile kavuşacak.

Mavi Bayrak, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj, marina ve yatlara verilen memleketler arası bir etraf mükafatı olarak biliniyor. Ayrıyeten bu ödül pak, bakımlı, donanımlı, inançlı ve münasebetiyle uygar bir etrafın sembolü olarak da nitelendiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı grupları de Ereğli Kumyalı Plajı’nda gerekli çalışmaları yaparak, plajı daha donanımlı hale getirdi.

KOCAELİ’DE 9 PLAJ MAVİ BAYRAKLI OLDU

Uluslararası Etraf Eğitim Vakfı (FEE) tarafından koordine edilen ve Türkiye temsilciliği Türkiye Etraf Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen “Mavi Bayrak Programı” kapsamında Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci, Bağırganlı, Kerpe, Kumcağız, Miço Koyu Bayanlar, Kovanağzı ve Seyrek Halk Plajları ile Karamürsel ilçesinde yer alan Altınkemer ve Ereğli Kumyalı Halk Plajları yapılan müracaatlar sonucunda 2023 yılı için “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazandı. Bu plajlar ortasında bulunan Ereğli Kumyalı Halk Plajı için birinci kez müracaat yapılmış, yapılan inceleme ve değerlendirmelerin sonucunda bu plaj da Mavi Bayrak mükafatına layık görülmüştü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir