Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kemankeşler Türkiye Şampiyonası’nda yarıştı

Kemankeşler Türkiye Şampiyonası’nda yarıştı

ateshaber ateshaber -
30 0

KÜTAHYA (İGFA) – Türkiye’nin birçok vilayetinden Klâsik Türk Okçuluk Federasyonu Yıldızlar Hezar Dinari Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası için vilayetimize gelen kemankeşler, kıyasıya yarıştı.

Şampiyonaya katılan Belediye Lideri Prof. Dr. Alim İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci okçuluk merkezi olarak yaptıklarına dikkati çekerek, “Burayı kapalı ve açık hale getirdiğimizde Türkiye kazandırdığımız kıymetli tesislerinden birisi olacak. Bu alanlar atletlerimizle güzelleşiyor. Ülkemizin birçok vilayetinden, ilçesinden buraya gelip bu heyecanlı yarışlara katılan atletlerimiz başta olmak üzere, onlara emek veren hocalarına, ailelerine ve takımlarına başka ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Geleneksel Türk Okçuluk Federasyon Lideri Cengiz Toksöz ise, Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık’a bu türlü bir tesisi Kütahya’ya ve Türkiye’ye kazandırdığı için teşekkür etti.

Yapılan karşılaşmaların akabinde; erkekler ferdi müsabakalarda Buyruk Soydan birinci, Tuğra Zorbey Eker ikinci ve Esat Kağan Yağcı üçüncü oldu. Kızlar ferdî yarışlarında ise, Berranur Söğüt birinci, Ahsen Demirci ikinci ve Eylül Akyüz üçüncü oldu.

Yıldız Gruplar Kızlarda, Negehan Tutuş Okçuluk Spor Kulübü birinci, Akşehir Selçuklu Spor Kulübü ikinci ve Okçular Vakfı Klâsik Okçuluk Spor Kulübü üçüncü oldu.

Yıldız Ekipler Erkeklerde; Meram Belediye Spor Kulübü birinci, Akçakoca Akıncılar Ocağı Okçuluk Kulübü ikinci, Okçular Vakfı Klasik Okçuluk Spor Kulübü üçüncü oldu.

Derece alan atletlerin ve kadroların madalyaları Lider Işık ve iştirakçi protokol tarafından takdim edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir