Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kemal-Hülya Elmacıoğlu Cami’nin temeli atıldı

Kemal-Hülya Elmacıoğlu Cami’nin temeli atıldı

ateshaber ateshaber -
26 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Temel atma merasimine Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, Melikgazi İlçe Lideri Gökhan Ülke, Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, Hayırsever Kemal Elmacıoğlu, eşi ve davetliler katıldı.

2023 yılını hizmetlerin açılış yılı olarak ilan ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Lideri Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İldem bölgemiz ağır nüfuslu bir yer. Buraya ne yapsak az. Kayseri modelciliği ile hizmet etmeye devam ediyoruz. Kayseri belediyecilikte bir model haline geldi. Burada ne gereksinim varsa bir bir gidermeye çalışıyoruz. Bununla bir arada 15 cami ve kuran kursumuzun inşaatı devam ediyor. Hasebiyle bu bölgede Büyükşehir ile el ele verdik, ne gerekiyorsa yapıyoruz. Sıhhat ocağı, toplumsal tesisi, kütüphane üzere hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz. Bu tıp çalışmalarımız devam edecek. 2023 yılını açılışlar yılı olarak ilan etmiştik. Cumhuriyet’in 100. yılına yakışır açılışları Melikgazi’mizde yapmaya devam edeceğiz. Rabbim cemaatini bol etsin. Rabbim birlik içinde hizmet etmeyi nasip etsin. Bu caminin imali için takviye olan Hayırseverimiz Kemal Elmacıoğlu’na çok teşekkür ederim. Melikgazi’mize iyi olsun.” dedi.

Hayırsever Kemal Elmacıoğlu ve eşi ise, “Camimizin Fatih Mahallemize ve tüm İslam âlemine güzel olmasını dilerim. Bu caminin kentimize kazandırılmasında katkısı olacak Büyükşehir Belediye Liderimize, Mustafa Palancıoğlu Liderimize ve takımına çok teşekkür ediyoruz. Bu caminin içinde cemaatiyle bir arada namaz kılmayı Rabbim hepimize nasip etsin. Güzel olsun.” diye konuştu.

Hayırlı bir işe imza attıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ise, “Kayseri’de birliğin beraberliğin ve dayanışmasın en hoş örnekleri Kayseri’de sergileniyor. Temelini attığımız camimizin hayırla tamamlanmasını temenni eder, hayırseverimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim. ” dedi.

Melikgazi İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir de “Müftülük olarak belediye liderlerinin ilçelerdeki cami ve kuran kurslarına değer verdikleri için teşekkür ediyorum. Bu örnek de teşkil ediyor. Mescitlerimiz bir ve birlikte olduğumuz en değerli yerler. Rabbim cemaatini bol ve iyi kılsın.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir