Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Bursa Yıldırım’ın ‘özel’ çocuklarından 3 madalya

Bursa Yıldırım’ın ‘özel’ çocuklarından 3 madalya

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA) – Kestel Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Bursa Özel Çocuklar Masa Tenisi Şampiyonası’nda 18 yaş altı erkeklerde Otizmli Sayit Can altın, bayanlarda Mental Elif Akyüz gümüş madalya alırken 18 yaş üstü bayanlarda Sudenur Aktığ gümüş madalya aldı.

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, yeni başarılara imza atmak için uğraşla çalışan özel çocukları idmanda ziyaret etti. Özel öğrencilerle masa tenisi oynayan Lider Oktay Yılmaz, başarılı atletlerle kıyasıya yarıştıktan sonra çabalarından ötürü hem atletleri hem de ailelerini de tebrik etti.

Başkan Oktay Yılmaz, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde verdiği spor hizmeti ile Yıldırım’ın ‘özel çocuklarına’ özel dersler verilerek hünerlerinin geliştirilerek hayatlarına dokunulduğunu söyledi.

2020 yılından bu yana bin 102 özel ihtiyaçlı çocuğa spor eğitim ve hizmeti verdiklerini tabir eden Lider Yılmaz, “Türkiye’nin en büyük spor tesislerinden Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde toplumun her kesitine hizmet veriyoruz. Verdiğimiz eğitimlerin ortasında özel çocuklar için verilen eğitimler ise hizmetin en pahalı kısmını oluşturuyor. Çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi için eğitimlerimiz birebir hoca eşliğinde başlıyor. 3 ay süren, genel spor marifetlerinin aktarıldığı derslerin akabinde, yetenekleri olan çocuklarımızı kümelere ayırıyor ve gruplar halinde karşılaşmalara hazırlıyoruz. Temel marifet eğitimlerinin akabinde yeteneği olan çocuklarımızı branşlara yönlendirerek özel eğitimler gerçekleştiriyoruz. Yıldırım Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde eğitim alan 3 özel kardeşimiz, Bursa Özel Atletler Masa Tenisi Şampiyonası’nda büyük muvaffakiyet elde ettiler. Şampiyonaya katılan 3 atletimizden 1’i altın, 2’si ise gümüş madalya kazanarak bizleri sevince boğdu. Her birini tebrik ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir