Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri’nin denizi Kuşçu’ya kano ve yelken tesisi

Kayseri’nin denizi Kuşçu’ya kano ve yelken tesisi

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yapılan tesis sayesinde ulusal ve milletlerarası dev tertiplere konut sahipliği yapacaklarını vurgulayan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar; “Kuşçu’yu cazibe merkezi haline getirdik. Şimdide kano ve yelken sporları ile Türkiye’nin su sporları merkezi haline getireceğiz” dedi.

Kuşçu Mahallesi’nde kano ve yelken sporları için yapılan tesisi yerince inceleyen Lider Çolakbayrakdar, çalışanlarla sohbet edip, kolaylıklar diledi. Yapılan yatırımlar sayesinde Kayserililerin eşsiz görüntüyü keyifle seyrettiği Kuşçu’ya başka bir hoşluk kattıklarını belirten Lider Çolakbayrakdar; “Kuşçu bölgesinde kano ve yelken tesisinin inşaatı devam ediyor.

Tamamlandığı vakit kentimizde su sporlarının yapılabileceği bir yer faaliyete geçmiş olacak. Bilhassa gençlerin ve su sporu meraklılar olmak üzere herkesin ilgi gösterebileceği, renkli ve farklı su sporların yapılacağı bir aktivite merkezi olacak. Geçtiğimiz yıl, Kayseri’de birinci kez yapılan Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’na konut sahipliği yapmıştık. Bundan sonra bu türlü bir merkezle çok fazla tertibi Kuşçu’da yapmış olacağız. İnşallah yapacağımız yatırımlarla; ‘Suyu ve denizi olmayan, Anadolu’nun ortasında bir kentten nasıl su sporları alanında sportmenler çıkar’ konuşulacak. Allah nasip ederse bu güzel hizmetleri ortaya çıkarmak için yapmış olduğumuz çabalar, su sportmenlerin yetişmesiyle birlikte çalışmalarımız filizlenmiş olacak” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, su sporları merkeziyle Türkiye’ye şampiyon atletler yetiştireceklerini kelamlarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir