Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kayseri’de amatör spora ‘süper’ kompleks

Kayseri’de amatör spora ‘süper’ kompleks

ateshaber ateshaber -
25 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Spor Toto iş birliği ile 16 milyon TL’lik yatırımın hayata geçirildiği amatör spor kulüplerinin değerli merkezi olan Sümer Amatör Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Kentte amatör sportmenlerin ve spor kulüplerinin en güçlü destekçisi olan Lider Büyükkılıç, amatör sportmenler için Sümer Amatör Tesisi saha ve binalarının imal çalışmalarını inceleyerek, 16 milyon TL’lik yatırım yapılan projede son durum hakkında bilgi aldı.

Büyükkılıç’a incelemeleri esnasında Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ali Hasdal ve daire liderleri ile Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Memnun Önal eşlik etti.

İnceleme akabinde tesislerde açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, yenilenen tesislerin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na iyi olması temennisinde bulunarak, “Asıl teşekkürü çok pahalı Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye, onun vasıtasıyla burada Gençlik Spor Bakanlığı’mızdan alınan bir takviye kelam konusu, kendisine teşekkür ediyoruz. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapma istikametinde irade gösterdik. İyi uğurlu olsun” diye konuştu.

“DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Başkan Büyükkılıç, tekrar Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri olarak seçilen Memnun Önal’ı da tebrik ederek, şunları söyledi: “Şehrimize bu türlü bir tesisin yapılmasında kendilerinin takviyelerini asla göz arkası edemeyiz. Memnun hocam amatör spor topluluğunda takdir edilen, sevilen ve güvenilen bir isim. Tekrar seçildi, iyi olsun diyorum, idaresini tebrik ediyorum. Topluluğumuza en hoş hizmetleri vereceklerini, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle olmak üzere bizim de amatör spora her vakit desteğimizin göz gerisi edilmeyeceğini ve gerekenin yapılacağını paylaşıyor, iyi uğurlu olsun diyorum. Dayanaklarımız sürecek.”

“BAŞKANIMIZ SPOR TOPLULUĞUNUN YANINDA OLDU”

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Keyifli Önal da Lider Büyükkılıç’ın amatör spor topluluğunun ağabeyi olduğunu lisana getirerek, “Sağ olsun Memduh Liderimiz her vakit yanımızda oluyor, başkanlıktan fazla amatör spor topluluğumuzun ağabeyi. Çok hoş bir tesis, Türkiye’de her halde sayılı tesislerden bir tanesi oldu. 2 tane futbol alanımız var, ışıklandırmamız var, tribünler yenilendi, tesisimiz yenilendi. Amatör topluluk olarak liderimize çok teşekkür ederiz, her vakit yanımızda. Liderimiz geldiği vakit 350 bin lira yardım alıyorduk, şuan da 3 milyona yakın yardım alıyoruz. Liderimiz harbiden spor topluluğunun yanında oldu. 121 kulübümüz var, hepsi ondan razı. Biz bunu yüreklilikle söylüyoruz. Her şey için çok sağ olun başkanım” sözlerini kullandı.

TAM DONANIMLI TESİS

Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto iş birliğinde yürütülen çalışma kapsamında Sümer Amatör Kompleksi’ne ek tesisler üretim işinin yanı sıra, çim sahanın biri son teknoloji sentetik çim olarak değiştirildi. 1 adet 504 kişilik, 1 adet 183 kişilik 1 adet de 164 kişilik çelik konstrüksiyon tribün yapıldı. Öte yandan 4 grubun muhtaçlığını karşılayacak 4 adet soyunma odaları, hakem odası, kantin ve WC’si bulunan 520 metrekare betonarme yapı yapıldı. Mevcut kafes tellerden deforme olanlar PVC kaplı kafes teller ve gerdirme telleri ile güçlendirilip değiştirildi. Bu çalışmalar ile toplam KDV hariç 16 milyon TL’lik yatırım hayata geçirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir