Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Kayseri’de 11 yıllık hasret bitti

Kayseri’de 11 yıllık hasret bitti

ateshaber ateshaber -
33 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kadir Has Kongre Merkezi Toplantı Salonu’nda Kayseri Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TKDK Nevşehir Vilayet Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen IPARD-3 Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.

Büyükkılıç, hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda toplantıda yaptığı konuşmada, “Yüzümüz gülüyor, istikrar sürüyor. Hasretle beklediğimiz IPARD ile ilgili adımlar atıldı, 11 yıllık hasret bitti. Artık bedelli çiftçilerimiz, üreticilerimiz iş size düşüyor. Projelerinizi, Tarım Vilayet Müdürlüğü ile işbirliği halinde sürdüreceksiniz, biz de gerekli sahiplenmeyi yapacağız ve hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Tarım ve hayvancılık alanında IPARD kapsamına alınan Kayseri’de düzenlenen toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Lider Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit olduğu üzere tarım ve hayvancılık konusunda üreticilere dayanaklarının devam edeceğini söz etti. Yapılan çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür eden Lider Büyükkılıç, “Kayseri’miz yalnızca sanayi, ticaret kenti olmasından ötesinde tarım ve hayvancılığın en kıymetli merkezlerinden birisi olduğunu söz ediyoruz. Yapılan çalışmaların güzel uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, şunları söyledi: “Bugün hakikaten değerli bir gündür. İPARD kırsalı inanılmaz canlandırıyor. İşletmeler açıyor, dayanaklar veriyor, katkılar veriyor. Hibe projeler. Gençler için bilhassa avantajlar. Bayanlar için avantajlar, vergi muafiyetleri. İPARD dayanağı ile yapılan Bir de yalnızca tarım ve hayvancılıkla kalmıyor ve turizm bile destekliyor. İPARD’ın Kayseri’de olması, Kayseri’nin kırsal kalkınmasının kızıl elmasıdır. Bu kızıl elmanın başarılmış olmasından ötürü başta bakanlığımıza, uğraşından ötürü Büyükşehir Belediye Liderimize, Hulusi Akar Bakanımıza, Mehmet Özhaseki Bakanımıza siyasilerimize hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir