Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Valisi’nden ‘Şeffaf Oda’ya tam not

Kayseri Valisi’nden ‘Şeffaf Oda’ya tam not

ateshaber ateshaber -
30 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük, Türkiye’nin ise 7. büyük mahallesi olan Mevlana’ya kurulan Şeffaf Oda’da Liderle Baş Başa uygulaması dikkat çekmeye devam ediyor.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer’le birlikte, Talas Belediyesi’nin ödüllü projeyle baştan aşağı yine düzenlediği Mevlana Meydanı’ndaki Şeffaf Oda’yı inceledi.

Görüşmelerin gerçekleştiği Şeffaf Oda’daki koltuğa oturup uygulamayla ilgili görüşlerini belirten Vali Çiçek, “Meşhur Şeffaf Oda’dayız. Çok hoş. Talas Belediyesinin Türkiye’ye örnek projelerinden birisi. Saatlerce burada bekleyip vatandaşla görüşüp ilgilenmek cüret ister. Liderimizi şu bahiste tebrik ediyorum. Bu üzere şeyler birçok yerde yapılır, birkaç imaj verilir, sonra devamı gelmez. Fakat Talas’ta bu nasıl başladıysa istikrarlı bir halde uygulandı ve uygulanıyor. Halka kelam verildiği üzere devam ediyor. Burada mikrofona da gerek yok, ses odada yankı yapıyor. Mükemmel.” değerlendirmesinde bulundu.

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın da Türkiye’ye örnek olan Şeffaf Oda’da Baş Başa uygulaması hakkında bilgiler verip haftanın çarşamba günleri vatandaşların görüş istek ve taleplerini gün uzunluğu dinlediklerini belirterek, “Vatandaşlarımızla kentimizi şeffaf bir anlayışla birlikte yönetiyoruz. Kendilerinden gelen projeleri kıymetlendiriyoruz. Bizlere katkı sunan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Çiçek ve Lider Yalçın, Şeffaf Oda’ya gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek çocuklara ikramlar verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir