Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bodrum Belediyesi’nden Etraf Günü hazırlığı

Bodrum Belediyesi’nden Etraf Günü hazırlığı

ateshaber ateshaber -
29 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Bodrum Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Etraf Günü kapsamında Neyzen Tevfik Caddesi Tepecik Meydanında, 5 Haziran Pazartesi Günü saat 10.00- 22.00 saatleri ortasında açık hava stant aktifliği düzenlenecek.

Programda, Bodrum Belediyesi ile protokolü olan geri dönüşüm firmaları, STK’lar ve Paklık İşleri Müdürlüğü Atık Etraf ve Atık İdare Kısmı tarafından alanda stantlar açılacak. Stantlarda çocuklara kurabiye, popcorn ve pamuk şeker ikramında bulunulurken firmaların stant vazifelileri tarafından halk bilgilendirmeleri yapılacak.

Alana Bodrum Anısı Tagı kurulurken fiyatsız fotoğraf çekimi de gerçekleştirilecek. Bodrum’un kirlenmiş görünümleri ile Bodrumun en hoş görüntülerinin olduğu fotoğraflar da vatandaşlara sergilenecek.

Gerenkuyu’da Çöp Toplama/Ayrıştırma Etkinliği

Türkiye Etraf Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Bodrum Belediyesi ile iş birliğinde Bodrum’un Yalı Mahallesi’ndeki Gerenkuyu Plajı’nda Avrupa Etraf Ajansı “Deniz Çöpleri İzleme Programı kapsamında kıyı paklığı yapılacak.

Bodrum Belediyesi Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü’nün tertibinde planlanan aktiflik, Gerenkuyu Plajı’nda 5 Haziran Pazartesi 11.00-12.00 saatleri ortasında gerçekleştirilecek. Aktifliğe öğretmen ve öğrenciler de iştirak sağlayarak dayanak olacak. Birincisi gerçekleşecek aktiflikte şapka ve tshirt dağıtımı yapılacak. Ayrıyeten öğrencilerin hazırladığı pankartlar da aktiflik alanında bulunacak.

Avrupa Deniz Çöpleri İzleme Programı (MLW) kapsamında yapılacak olan aktiflik yılda 4 sefer yapılmak üzere planlandı. Paklık etkinliğinde toplanan çöpler, incelendikten sonra yapılacak olan bilimsel araştırmaya da yer oluşturacak.

MLW, deniz çöpü konusunda mahallî seviyede daha fazla farkındalık yaratmayı, ilgili bilgileri sağlama konusunda toplulukları güçlendirmeyi, deniz çöpünü izlemeyi ve deniz çöpü sıkıntısıyla gayret etmeyi amaçlayan bir Avrupa Etraf Ajansı teşebbüsüdür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir