Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Talaslı gençler ‘Genç Ofis’te buluşuyor

Kayseri Talaslı gençler ‘Genç Ofis’te buluşuyor

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yeri Kayseri’nin Talas Belediyesi’nin tahsis ettiği, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından tefriş edilen Genç Ofis’te Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın gençlerle bir ortaya geldi.

Alkışlar eşliğinde karşılanan Vali Çiçek ve Lider Yalçın, girişte vatandaşlarla ve gençlerle sohbet etti. Akabinde merkezdeki müzik kurslarında öğrencilerle görüşen Vali Çiçek ve Lider Yalçın, daha sonra salondaki gençlerle bir ortaya geldi.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakçı, MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer ve Talas Belediyesi Meclis üyelerinin de eşlik ettiği programda konuşan Vali Çiçek, Genç Ofis’ten övgüyle bahsetti.

“MUSTAFA LİDERİMİZDEN ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN”

Vali Çiçek, “Ben nitekim bu kadar hoş bir alanı, salonu yaparak Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüze yani gençlerimize teslim ettiği için Mustafa Yalçın liderime teşekkür ediyorum. Gençlerimize verdiği paha münasebetiyle Allah kendisinden bin sefer razı olsun. Burası bir gereksinimdi. Ali İhsan Beyefendi, Talas Belediye Liderimizin burayı kendilerine tahsis ettiği muştusunu verdiğinde çok memnun olmuştum ve birinci programlardan birinin burası olmasını istemiştim. O yüzden artık siz gençlerle buluştuk.” dedi.

“BAŞKANIMIZ ELBİSTAN’DA ÇOK SEVİLİR”

Konuşmasına 6 Şubat zelzelesi sonrası Kahramanmaraş ve ilçelerindeki faaliyetlerden bahseden Vali Çiçek, “Gönüllüler resmen zelzele bölgesine aktı. Kayseri ise yağmur oldu yağdı. Kahramanmaraş’a gidip yalnızca ‘Kayseriliyim deyin’ insanların size olan sevgisini göreceksiniz. Belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız oraya akın etti. Bu türlü bir kente hizmet etmek her birimiz için çok büyük bir onur. Devletimiz milletimiz bir olmuştu. Talas Belediye Liderimiz da Elbistan’da bin 500 kişilik Talas Kent Hayat Alanı kurdu. Aileleri oraya yerleştirip esnafa dükkanlar açtık. Orada harika bir kent kuruldu. Liderimiz Elbistan’da en az Talas’taki kadar çok sevilir.” tabirlerini kullandı.

“TÜYLERİMİZİ DİKEN EDEN OLAYLARLA KARŞILAŞTIK”

Konuşmasında bölgede yaşanan fedakârlıklara da değinen Vali Çiçek, “Önce Kahramanmaraş ve Elbistan sonra da Adıyaman’da yaraların sarılması için misyon yaptık. Yüzyılın en büyük afetinde devlet vazifelileri de çocukları enkazdayken misyonu başındaydı. Orada o denli şeylerle karşılaştık ki Çanakkale Savaşı’nda tüylerimizi diken diken eden gerçekler üzere millete aşkımızı artıracak binlerce olaylar yaşadık. Bir aracı arama kurtarma gruplarının sevki için durdurduk. Dağıtımdan sonra aracın sürücüsü benim de çocuklarım enkaz altında bir grup de onlara görevlendirir misiniz dediğinde şok olduk. Neden bunu daha evvel demediğini sorduğumuzda sürücü bize kendi çocuklarının enkaz altında olsa bile sağ ve inançta olduğunu başka enkazlardakilerin daha öncelikli olduğunu söylemişti. Bu Çanakkale’deki destanlardan farklı mı? Azerbaycan askeri bize ‘Çocukluğumuzdan beri acı ninnilerde duyduğumuz Karabağ’ı Türkiye bize verdi. Keşke bu enkazlarda şehit olsam’ dedi. Bu, değişik bir şey. O nedenle bölgeye gelen Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı dünyada hiçbir ülkenin bu türlü bir afetle başa çıkamayacağını söyledi. İşte afetle başa çıkabilmemizin tek yolu bu ruhtu.” diye konuştu.

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın da, sarsıntı bölgesine yaptıkları yardımın Vali Gökmen Çiçek sayesinde olduğunu belirterek, bununla gurur duyduklarını söyledi.

Konuşmaların akabinde heyet, gençlerin seslendirdiği türkülere eşlik ederek alkışladı. Gençlerin sevgi şovlarına sahne olan program hatıra fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir