Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri protokolü vatandaşlarla bayramlaştı

Kayseri protokolü vatandaşlarla bayramlaştı

ateshaber ateshaber -
25 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Hunat Camii’nde kıldığı bayram namazı sonrasında Kayserililerle bayramlaştı.

Bayram namazının akabinde Lider Büyükkılıç, evvelki devir Ulusal Savunma Bakanı, Ulusal Savunma Kurulu Lideri Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, evvelki periyotlardan Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm ile birlikte vatandaşların bayramını tebrik etti.

Milli Savunma Komitesi Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, namaz sonrası yaptığı açıklamada, “Bayramınız mübarek olsun. Burada çok bedelli hemşerilerimizle birlikte bayram namazını eda ettik. Kurbanlarımızı keseceğiz ve bayramı idrak edeceğiz. Bayramın hem Kayserili hemşerilerimize hem de bütün İslam âlemine mübarek olmasını temenni ediyorum” dedi.

“VALİMİZ, BELEDİYE LİDERİMİZ AĞIR BİR FORMDA ÇALIŞIYOR”

Bir taraftan terörle, bir taraftan da sarsıntıyla çabanın sürdüğünü belirten Akar, şunları söyledi: “Depremzedelerin yaralarını sarmak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti ayakta, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bütün bakanlıklarımız, bütün ilgili kurum ve kuruluşlar, bu çabayı hem sarsıntı bölgesinde hem de tüm Türkiye’de çok tesirli bir formda sürdürmekteler. Depremzedeler bizim kardeşlerimiz, bizim konuklarımızdır. Kayseri’mizde çeşitli yerlerde konuk ettiğimiz depremzedelerin de yaralarını sarmak için, onlarla ilgili çalışmalar yapmak için gece gündüz burada valimiz, belediye liderimiz ve bütün arkadaşlarımız ağır bir biçimde çalışmalarını sürdürüyorlar.”

Akar, büyük ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gece gündüz demeden çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, “Bir taraftan ülkemizin ve milletimizin bekası, öbür taraftan milletimizin refahı için çalışmalarımız tesirli bir halde sürüyor. Ülkemizin, Kayseri’mizin gelişmesi için işbirliği halinde tek yürek bir formda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç da Kayserililer başta olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını kutlayarak, “Hunat Camii’nde kıldığımız Bayram Namazı’nın akabinde hemşehrilerimizin bayramlarını tebrik ettik. Rabbim bu hoş birlikteliğimizi daim kılsın ve daha birçok bayramları huzurla geçirmeyi nasip eylesin” dedi.

Bayram namazı sonrası Akar, Büyükkılıç ve Çiçek ile beraberindeki protokol, Seyyid Burhaneddin hazretlerinin türbesini ziyaret ederek, dua etti.

Başkan Büyükkılıç, kendisi ile bayramlaşan çocuklara da bayram harçlığı verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir