Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Kayseri OSB’den ‘yeni kabine’ bildirisi

Kayseri OSB’den ‘yeni kabine’ bildirisi

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, “Açıklanan kabine, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme gayelerine odaklanan Türk sanayicisine heyecan vermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışacak olan yeni kabinenin, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Aziz Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Başkan Yalçın açıklamasında, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 28. Periyot milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ve çabucak ardından 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. Çeşidi sonrasında yaşanan gelişmeleri bizler de endüstriciler olarak pür dikkat takip ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinenin açıklanmasının akabinde büyük bir heyecan duyduk. Bilhassa iktisat idaresi bağlamında yeni kabinenin kıymetli işler yapacağına olan inancımız tamdır.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin son açıklanan büyüme sayıları ve ihracat kapasitesi göz önüne alındığında kıymetli gelişmeler yaşandığına dikkati çeken Lider Yalçın, “Türkiye Yüzyılı’na adım attığımız bu değerli günlerde sosyo-ekonomik siyasetlerin sağlamlığı büyük ehemmiyet taşımaktadır. Türkiye’nin gelişmiş 20 büyük iktisat içindeki sırasını birinci 10’a yükseltmek için istikrarın sağlandığı bir ortamda üretim ve ihracat yapmak sanayicilerimizin de lehine olacaktır. Yeni Kabinemizden, Türkiye’nin her alandaki problemlerini kısa müddette çözebilecek adımlar atmasını beklemekteyiz. Yeni kabinenin bu gücü taşıdığına inanıyoruz” diye konuştu.

“ÖZHASEKİ VE KACIR İSİMLERİ BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANSTIR”

Başkan Yalçın, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak Mehmet Özhaseki ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak da Mehmet Fatih Kacır isimlerinin vazife almasını da ayrıyeten kıymetlendirdi. Lider Yalçın, “Kayseri siyasetinin değerli ismi Sayın Mehmet Özhaseki’nin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kabinesi’nde Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmesinden ötürü büyük bir memnuniyet duydum. Bununla birlikte Kayseri OSB olarak bağlı bakanlığımız olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın başına getirilen Sayın Mehmet Fatih Kacır ismi bizim için büyük baht olmuştur. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak da Mehmet Fatih Kacır’ın şahsında tüm kabine üyelerine yeni vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir