Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Kayseri Büyükşehir’den bayan kooperatiflerine dayanak

Kayseri Büyükşehir’den bayan kooperatiflerine dayanak

ateshaber ateshaber -
23 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) bünyesinde hizmet veren internetten sanal ticaret platformu e-38 ile T.C. Kayseri Valiliği Kayseri Bayan Kooperatifleri ortasında Bayan Teşebbüsçüler Tarafından Üretilen El Sanatı Eserlerinin Satışa Sunulmasına Ait İş Birliği Protokolü’nün imzalanması ile bayan girişimcilere takviyeler tüm süratiyle sürecek.

KADIN KOOPERATİFLERİNDE ÜRETİLEN EL EMEĞİ ESERLER E-38’DE VE SATIŞ OFİSLERİNDE SATILACAK

T.C. Kayseri Valiliği nezdinde ekonomik, toplumsal ve kültürel muhtaçlıklar ile ekonomik faaliyetler kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ile bunların pazarlanmasına yönelik muhtaçlıkları karşılamak, teşebbüsleri desteklemek için kurulan Bayan Kooperatiflerine üye bayan teşebbüsçüler tarafından üretilen el sanatı eserlerin Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş. e-38 satış platformu ve satış ofisleri tarafından satışa sunularak bayanların Kayseri iktisadına faal iştiraki sağlanacak.

İMZALANACAK PROTOKOL İLE BAYANLARA, AİLELERİNE, KENTE VE ÜLKEYE EKONOMİK KATKI

İmzalanacak protokol sonucunda Kayseri Bayan Kooperatifleri, KAYMEK A.Ş. e-38 satış platformu ve KAYMEK Satış Ofisleri tarafından satışa sunulacak el sanatı eserleri konsinye satış mukavelesi şartlarına uygun olarak teslimini ve satışa sunularak stoğu biten el sanatı eserlerin teminini sağlayacak. KAYMEK A.Ş. Kayseri Bayan Kooperatifleri’nden gelen eserleri, “Siz Üretin Biz e-38 ile Yarara Dönüştürelim” projesi kapsamında www.e38.com.tr satış platformundan ve KAYMEK Satış Ofisleri’nden satışa sunularak özelde bayanların ve ailelerin ekonomilerine, genelde ise kent ve ülke iktisadına katkı sunacak.

BÜYÜKKILIÇ VE ÇİÇEK’TEN AÇILIŞI YAPILAN FUARDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNE İMZA

Kadın teşebbüsünü desteklemek ve bayan istihdamına katkı sunmak hedefiyle Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 16 ilçe belediyesi, kaymakamlıkların el birliğiyle bayan kooperatifleri için seferberlik başlatılarak Dünya Ticaret Merkezi’nde Kayseri Bayan Kooperatifleri Fuarı açılışı yapıldı. Fuarda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK ismine Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ile Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ortasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile Kayseri Bayan Kooperatifleri’nden gelen eserler, “Siz Üretin Biz e-38 ile Yarara Dönüştürelim” projesi kapsamında www.e38.com.tr satış platformundan ve KAYMEK Satış Ofisleri’nden satışa sunulacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir