Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kartepe’de saniyeler konuştu

Kartepe’de saniyeler konuştu

ateshaber ateshaber -
36 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Araba Spor Kulübü (KOSK) tarafından ICRYPEX, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi katkılarıyla düzenlenen yarış, epey çekişmeli geçti.

6 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak koşulan yarışta, Kategori 1’de Atış Motorsport ekibinden Sevcan Sağıroğlu birinciliği elde ederken, Dava Motorsport ekibinden İbrahim Cabacı ikinci ve birebir kadrodan İlker Aktaş da üçüncü olarak podyuma çıktılar. Kategori 2’de Atış Motorsport grubundan Tuncer Sancaklı günün en süratli ismi olurken, Kategori 3’te Atış Motorsport grubundan Burak Başlık birinciliğe ulaşan isim oldu. Birebir ekipten Murat Soyçopur ikinciliği elde ederken, Neo Motorspor kadrosundan Eda Soylu da üçüncü sırada yer aldı.

Kategori 4’te ise Dava Motorsport ekibinden Ümit Dava zafere ulaşan isim olurken tıpkı vakitte 03:18,63 ile günün en âlâ vaktini da kaydetti. Bu kategoride GP Garage My Team’den Cem Yalın günü ikinci sırada tamamlarken, Atış Motorsport ekibinden İsmet Toktaş da üçüncü sırada yer aldı. Kategori 5’te de İdeal Motorsport grubundan Bahadır Sevinç birinciliği elde ederken, Cemil Memiç ikinciliği elde eden atlet oldu. Kadrolar birinciliğini Atış Motorsports‘un elde ettiği yarışın bayanlar klasmanında ise Kategori 1’de Sevcan Sağıroğlu, Kategori 3’te Eda Soylu ve Kategori 4’te Kübra Denizci birincilikleri paylaşan sportmenler oldular.

AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 15-16 Temmuz tarihlerinde Bursa Araba Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Gemlik Şahintepe’de düzenlenecek olan üçüncü ayak yarışı ile devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir