Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Karşıyaka Spor Kulübü’nden istifa!

Karşıyaka Spor Kulübü’nden istifa!

ateshaber ateshaber -
26 0

İZMİR (İGFA) – Karşıyaka Spor Kulübü’nde şube başkanlığı ve idare konseyi üyeliğind bulunan Op. Dr. Cem Karas, idare şurası üyeliğinden istifa etti.

Karas, “Taraftar ruhum ve gönül bağım elbette ki devam edecektir” iletisi verdi.

Yönetimin kurumsallıktan uzaklaştığını öne sürerek istifa akabinde açıklamalarda bulunan Op. Dr. Cem Karas, “Kulübümüzün bilhassa futbol branşında yaşamış olduğu hayal kırıklıkları ve öbür branşlarda yaşanan kurumsal olmayan bu çerçevede profesyonellikten uzaklaşan ve Kulübün etik anlayışı ve işleyişinden ayrışan idare formu ve tavrı, idare şurası üyeliğinden ayrılma kararını almamda kıymetli etken olmuştur. Sayın Turgay Liderimin Kulübümüz için yapmış olduğu fedakarlıkları ve eforları asla görmezden gelinemez. Her idare işleyişi içinde vakit zaman uyuşmazlıkların, uyuşmazlıkların olması pek olağandır. Çünkü, her türlü farklı görüş ve teklifin tek maksadı Kulübün faydasına, başarısına ve maksadına uygun olacak kararlar alabilmek içindir. Bu çerçevede; çalıştığım devir içinde vakit zaman Turgay Liderimle muhalif olarak uyuşmazlıklarım, uyuşmazlıklarım elbette olmuştur. Lakin hayatının her evresinde en az bir spor kolunda faal formda emek vermiş biri olarak, ekip ruhum şuurunun idare takımında da olması gerektiği inancımla, Turgay Liderimle birlikte çalıştığım devirde kendisinin almış olduğu kararlarda maddi ve manevi manada daima yanında yer aldım. Bu süreçte hiçbir muhalif gurup ile ya da kişi ile iş birliği içerisinde olmadım, hiçbir alacağımı istemedim, reklam karşılığı mutabakat yapmadım, Kulüp ve idarenin menf atine olmayacak hiçbir oluşumda yer almadım” sözlerini kullandı.

Karas, kurumsallıktan uzaklaşan idare biçimi münasebetiyle mevcut idarenin seçime giderek tekrar itimat oyu alması ya da yeni bir idare şurasının misyona gelmesinin Karşıyaka Spor Kulübü açısından çok daha pahalı olacağına inancının tam olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir