Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. İzmit’te satrançta kıyasıya çaba

İzmit’te satrançta kıyasıya çaba

ateshaber ateshaber -
23 0

KOCAELİ (İGFA) – ‘Spor kenti İzmit’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü iş birliğiyle Dernekler Yerleşkesi’nde İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümü programları kapsamında satranç turnuvası düzenledi. Heyecanlı karşılaşmalara sahne olan Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvasına 135 lisanslı satranç oyuncusu katıldı.

Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen İzmit Kurtuluş kupası satranç turnuvasında A kategorisinde birinci Nurullah Dede, ikinci Ayaz Zeyrek, üçüncü Cem Coşkun oldu. B kategorisinde ise birinci Ümit Karabulut, ikinci Uras Ceylan, üçüncü Abdullah Hakan Firidin olurken C kategorisinde birinci İhsan Yıldız, ikinciliği Sadettin Ayyıldız üçüncülüğü ise Mevlüt Efe Karaaslan elde etti. Turnuvada birinci 10’a girenlere ise madalya verildi.

Çocuğunu İzmit Kurtuluş kupası satranç turnuvasına getiren Serbülent Aruz, “Yıllardır bu sporla uğraşıyoruz. Çok turnuvaya katıldık. Lakin İzmit Belediyesi’nin sağladığı bu imkan sahiden şimdiye kadarki bütün turnuvalardan daha kapsayıcı daha hizmetkar emek verilmiş ve bizleri çok mutlu etti. Buradaki çalışanlarının özverisi nitekim takdire şayan Emeği geçen herkese hürmetler sunuyor, teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

“İLK KEZ BİR TURNUVADAN ZEVK ALDIK”

Satranç turnuvasına kızını getiren Mahmure Köseoğlu aktiflikten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Başkanımız Fatma Hanıma çok teşekkür ediyorum. Onu çok seviyoruz. Birinci kez bir turnuvadan zevk aldık. Buradaki ikramlar çok hoştu. Yer çok hoştu. Keşke bütün turnuvalar burada olsa” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir